יסוד המעלה, גליל עליון

יסוד המעלה, מועצה מקומית מעורב בגליל עליון

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 1,500

צור קשר עם יסוד המעלה

לשיחה עם יסוד המעלה

073-702-4324

חינוך בגליל עליון, יסוד המעלה

מערכת החינוך במועצה המקומית יסוד המעלה הינה מערכת חינוך משומנת היטב אשר מצליחה להרכיב עבור תלמידיה את התמהיל המושלם שבין מצוינות למעורבות חברתית. ואכן, הישגיהם המרשימים של בוגרי יסוד המעלה, המשתלבים עם תום לימודיהם במרומי החברה הישראלית, הפכו זה מכבר לעניין של מה בכך.

הפעילות הנהדרת במערכות החינוך ביסוד המעלה, הן הפורמאליות והן החוץ פורמאליות, מקנה לתלמידי היישוב בסיס וכלים להמשך דרכם החברתית והאזרחית. לכך ניתן להוסיף גם את האווירה הכללית השורה על יסוד המעלה, היונקת את כוחה מרוחם החלוצית והבלתי מתפשרת של מייסדי היישוב. ואכן, אווירה זו, המכוונת להצלחה והישגיות, מאפיינת גם את מערכת החינוך ביסוד המעלה בשנות ה-2000.

מערכת החינוך ביסוד המעלה מתחילה בגיל הרך עם מעון, שני גני ילדים, גן חב"ד וצהרונים. אי לכך, ההורים והילדים נהנים ממערכת חינוך הפתוחה עבורם כבר מגיל הלידה. מדובר במוסדות חינוך לגיל הרך אשר מתפקדים באופן נפלא בהנהגתן של גננות וסייעות בעלות ניסיון עתיר שנים. במהלך היום, הילדים לוקחים חלק במגוון פעילויות מדליקות כגון טיולים בטבע, מסיבות בחגי ישראל, שיעורי ציונות ויהדות, חינוך מוסיקאלי, חיבור למקורות ועוד.

ההורים משתתפים אף הם בפעילויות במוסדות החינוך לגיל הרך והם נמצאים בקשר הדוק ורציף עם חברי הצוות. שילוב הכוחות הנ"ל, ביחד עם הססגוניות החינוכית המאפיינת את גני הילדים, מקנים לילדים את הבסיס הטוב ביותר להמשך דרכם החינוכית. לאחר מכן, ועם העלייה לכיתה א', ילדי המושבה מתפצלים בהתאם לקהילות השונות (דתיים וחילונים). הילדים החילונים לומדים בבית הספר "נחשוני החולה" אשר פותח את שעריו עבור תלמידים מכיתה א' ועד כיתה ו'. לאחר מכן, הילדים עוברים ללמוד בחינוך העל יסודי בתיכון "הר וגיא" הממוקם בקיבוץ דפנה. מיותר לציין כי ההגעה לכל מוסדות הלימוד מבוססת על מערך מצוין של הסעות אזוריות הפועלות מטעמה של המועצה המקומית.
בית הספר במושבה יסוד המעלה איננו רק מוסד לימודים פורמאלי. מדובר גם במרכז תרבותי השוכן בסמוך למתנ"ס המקומי ולבריכת השחייה של יסוד המעלה. מבנה בית הספר הינו מבנה מחודש וססגוני המלא במדשאות וציורי קיר נהדרים. כמו כן, מתקיימות בבית הספר שלל פעילויות הרחבה מיוחדות במינן. לדוגמא, כל אחד מהתלמידים מתחזק ערוגה של פירות, ירקות, פרחים וצמחי תבלין. כמו כן, בית הספר הינו בית ספר ירוק המקפיד להקנות לתלמידים ערכים הקשורים לאיכות הסביבה. תלמידי בית הספר לוקחים חלק בפרויקטים שונים בנוגע לאיכות הסביבה כגון "פרויקט שימור הנחל", פרויקט ניקיון חופים, פרויקט מחזור בקבוקים ועוד.

המתנ"ס המקומי מפעיל לטובת ילדי יסוד המעלה מגוון פעילויות כגון חוגים, תחרויות ספורט, טקסים קהילתיים וכדומה. כמו כן, במתנ"ס פועלת גם ספרייה עשירה לטובת הילדים והמבוגרים המתגוררים ביסוד המעלה. מעבר לכך, ילדי יסוד המעלה נהנים כמובן מאיכות החיים הנהדרת במושבה ומגני שעשועים, מגרשי כדורגל, אולמות כדורסל ושטחים ציבוריים מטופחים.