יסוד המעלה, גליל עליון

יסוד המעלה, מועצה מקומית מעורב בגליל עליון

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 1,500

צור קשר עם יסוד המעלה

לשיחה עם יסוד המעלה

073-702-4324

תעסוקה בגליל עליון, יסוד המעלה

התעסוקה במועצה המקומית יסוד המעלה מבוססת על מספר מישורים עיקריים. ראשית, היות ומדובר במושבה חקלאית הממוקמת בדרום עמק החולה, ישנם תושבים ביסוד המעלה אשר פרנסתם מבוססת על עבודת אדמה. ואכן, המבקר בעמק החולה יכול בהחלט להתרשם מהשדות והפרדסים הפרוסים בעמק, שחלק לא מבוטל מהם מתוחזק על ידי תושבי יסוד המעלה.

כמו כן, התעסוקה ביסוד המעלה מורכבת גם ממקצועות חופשיים. באזור הצפון-מזרחי של יסוד המעלה פועל אזור תעשייה המהווה מוקד תעסוקה לתושבי המושבה והסביבה. יסוד המעלה נמצאת בסמוך לכביש 90 המחבר בין מטולה לבקעה. מדובר בציר מרכזי ומשמעותי באזור המקרב את תושבי יסוד המעלה לקריית שמונה, צפת, טבריה ועוד. אי לכך, התנועה התחברותית הנוחה מספקת לתושבי המושבה אפשרויות תעסוקה רבות גם באזורים הסמוכים באצבע הגליל, בגולן, בכנרת ובעמקים.

אחד העיסוקים הנפוצים ביותר ביסוד המעלה הינו העיסוק בתיירות. עמק החולה בפרט, וצפון הארץ בכלל, נמצאים כיום בתנופה תיירותית מרשימה. ואכן, מבקרים רבים מגיעים לאזור מדי סוף שבוע, ובכל ימות השנה, וזאת בכדי לטייל באתרים ובשמורות הטבע. העיסוק בתיירות מאפיין כמובן גם את תושבי יסוד המעלה. בתוך היישוב פועל מלון "סביוני הגליל" אשר הינו מלון בוטיק משפחתי בצפון. כמו כן, תושבים רבים ביישוב מפעילים חדרי אירוח כפריים ואטרקציות שונות המבוססות על יסוד המעלה ועל האתרים הסמוכים למושבה.