מושב יעד, משגב

יעד, מושב חילוני במשגב

שייך למועצה אזורית משגב

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 2

צור קשר עם יעד
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/יעד/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9902211

אודות יעד

ישראלים רבים הבינו לאחרונה את הקסם הטמון במגורים בצפון הארץ. ואכן, ניתן לראות מגמה הולכת וגוברת של מעבר מהעיר לכפר. המגורים בגליל, המקפלים בתוכם איכות חיים לצד טבע ונוף, הפכו זה מכבר לחלום הישראלי החדש. חלום זה מתגשם מדי יום במושב החילוני יעד אשר שייך למועצה האזורית משגב.

המושב שוכן בגליל התחתון והוא נוסד בשנת 1974. מקימי המושב היו בוגרי הפקולטה למדעי המחשב בטכניון בחיפה. הבוגרים ייסדו ביחד גרעין להקמת יישוב בגליל, וזאת מתוך הרצון להמשיך ולהתגורר בצפון ולהשתלב בתעשייה בגליל גם לאחר תום לימודיהם. הסוכנות היהודית סייעה בהקמתו של המושב, וזאת לאחר שהיא מצאה שפה משותפת עם גרעין יעד.

על מנת להתגבר על הקשיים והאתגרים הכלכליים, מושב יעד הוקם בתחילה כמושב שיתופי. המודל הכלכלי בבסיסו של יעד השתנה במרוצת השנים וכיום כל אחת מהמשפחות במושב מנהלת יחידה פיננסית פרטית ועצמאית. עם זאת, חיי הקהילה במושב לא נפגעו והאוכלוסייה במקום נהנית מפעילויות תרבויות וערבות הדדית המקיפה את אורח חייה בכל ימות השנה.

רבים מתושבי יעד לקחו (ולוקחים) חלק פעיל בזרועותיה השונים של המועצה האזורית משגב. בין השאר ניתן לציין את ראש המועצה הראשון של משגב אשר היה בן המושב.

גם ענף היזמות הפרטית שגשג ופרח במושב יעד. במהלך השנים, הוקמו ביישוב מפעל אלקטרוניקה, בתי תוכנה, משרדי עיצוב ואדריכלות, סדנת נפחות ועוד. החיים ביעד מתוארים באתר היישוב כ"חיי קהילה ברמה הגבוהה ביותר". ואכן, תושבי המקום מחברים באופן משולם בין חיים באווירה כפרית למצוינות עסקית ושאפנות. הדברים מחלחלים כמובן גם לבני הדור הצעיר במושב.

הילדים ובני הנוער ביעד נהנים מדי יום משטחי נוי מטופחים, קהילה ערכית ומחבקת, קרבה למרכזי התרבות בגליל ועוד. מרכז פעילותה של הקהילה ביעד מבוסס על וועדות מקומיות אשר חברים בהן תושבי המקום בהתנדבות. וועדות אלה עוסקות בתחומים שונים הקשורים לאורח החיים ביעד כגון חינוך, תרבות, קהילה, נוי, תקציב, כלכלה, קליטה, ספורט, ביטחון, זהירות בדרכים ועוד.

הבתים נמוכי הקומה ביישוב יעד נבנו בצניעות תוך כדי השתלבות מקסימלית עם הטבע הנהדר המקיף את היישוב מכל עבר.