ירוחם, אזור באר שבע

ירוחם, מועצה מקומית מעורב באזור באר שבע

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 9,000

צור קשר עם ירוחם

לשיחה עם ירוחם

073-783-7505

חינוך באזור באר שבע, ירוחם

מערכת החינוך בירוחם עברה בשנים האחרונות מתיחת פנים משמעותית. כיום, מדובר במערכת חינוך משומנת היטב אשר פועלת רבות בכדי להביא למיצוי הפוטנציאל הטמון בכל תלמיד ותלמידה. המועצה המקומית ירוחם משקיעה רבות במערכת החינוך והיא מציגה מדי שנה בשנה תקציב חינוך מוגדל. זאת מתוך הבנה כי החינוך הוא אחד המפתחות המרכזיים לשינוי חברתי והעצמה אישית.

ילדי ירוחם נהנים ממוסדות חינוך פורמאליים מצוינים ומשלל פעילויות חוץ פורמאליות המתקיימות לטובתם מחוץ לשעות הלימודים הקונבנציונאליות. החיבור המדויק שבין שני המישורים הללו מצליח להביא את ילדי ירוחם להישגים מרשימים. ואכן, אין ספק כי השיפור התדמיתי המשמעותי שעבר על ירוחם בשנים האחרונות קשור באופן הדוק עם החינוך במקום.

ההתקדמות של מערכת החינוך המקומית בירוחם מבוססת על השקתן של מספר תוכניות ייחודיות כגון מנהיגות צעירה, כפר סטודנטים ועוד. לכך ניתן להוסיף גם את המתנ"ס המקומי בירוחם אשר מעמיד לרשות ילדי המועצה אפשרויות רבות מבחינת חוגי העשרה ופנאי. אירועי התרבות אשר המועצה המקומית מארגנת לטובת תושבי האזור (ובעיקר הילדים ובני הנוער) מהווים אף הם חלק חשוב בפריחה החינוכית ביישוב.

באשר למוסדות לימוד פורמאליים בירוחם, מדובר במספר בתי ספר יסודיים ומוסדות חינוך על יסודיים. וועדי ההורים הפעילים במועצה המקומית עובדים תוך כדי שיתוף פעולה עם המועצה ובתי הספר. זאת בכדי להעמיק את החינוך האיכותי בירוחם ולעודד הצלחה והישגיות בקרב התלמידים.