קיבוץ כפר גליקסון, חיפה וחוף הכרמל

כפר גליקסון, קיבוץ חילוני בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית מנשה

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 300

צור קשר עם כפר גליקסון

לשיחה עם כפר גליקסון

073-758-2145

אודות כפר גליקסון

בסמוך למושבה פרדס חנה-כרכור, ובמרחק של כעשרה ק"מ בלבד מחוף הים, שוכן הקיבוץ החילוני המקסים כפר גליקסון. מדובר ביישוב קהילתי, קטן ואינטימי, אשר הוקם בשנת 1939 במסגרת מבצע "חומה ומגדל". היישוב נקרא על שמו של משה יוסף גליקסון, עיתונאי ישראלי (לשעבר, עורך עיתון "הארץ") ומנהיג ציוני. גליקסון עמד במשך תקופה ארוכה (בת כ-15 שנה) בראש תנועת הנוער "הנוער הציוני".

היישוב הוקם על ידי עולים מרומניה והונגריה. קיבוץ כפר גליקסון נהנה מנופים פסטוראליים ומקסימים המקיפים אותו מכל צדדיו. הוא ממוקם על גבעה ירוקה ומקסימה, ונמצא ביינות חורש טבעי של אלונים עתיקים. מדובר באזור מקסים אשר רבים נוהגים לכנותו "טוסקנה בישראל".

בין כפר גליקסון למושב גבעת עדה הנמצא מצפון לו, שוכנת שמורת הטבע אלוני יצחק. השמורה המקסימה, אשר תושבי כפר גליקסון נוהגים לטייל בה בשעות הערב ובסופי שבוע, הפכה זה מכבר ליעד תיירותי פופולארי באזור.

הקהילה בקיבוץ כפר גליקסון מתנהלת על ידי וועדות אשר חברים בהם תושבי המקום בהתנדבות. וועדות אלה, העוסקות בסוגיות כגון נוי, כלכלה, חינוך, בטיחות וכדומה, מהוות חלק בלתי נפרד ממרקם החיים במקום. כמו כן, המושב שייך למועצה האזורית מנשה והוא מקבל מהמועצה שירותים מוניציפאליים מקיפים ומסודרים. ילדי המקום משתתפים בפעילותה של קהילת הנעורים התוססת במועצה האזורית מנשה (המורכבת מילדי כל הקיבוצים והמושבים שבסביבה).
קליטה
קיימת תוכנית להרחבה וקליטה בכפר גליקסון. התכנון עומד כיום על שיווק של כ-115 מגרשים עבור בנים חוזרים ומשפחות מן החוץ. הקליטה בקיבוץ מיועדת למשפחות צעירות אשר אופי החיים במקום מתאים להן והן מחפשות חיי קהילה ומערכת חינוך מצוינת