מושב כפר פינס, חיפה וחוף הכרמל

כפר פינס, מושב מעורב בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית מנשה

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

צור קשר עם כפר פינס

לשיחה עם כפר פינס

073-758-3263

אודות כפר פינס

כפר פינס הינה מושב דתי מקסים השייך למועצה האזורית מנשה. הוא קרוי על שמו של הרב יחיאל מיכל פינס, סופר ואיש רוח מאנשי חובבי ציון. המושב הוקם בשנת 1933 על ידי קבוצת עולים שהגיעו ארצה ממרכז אירופה. הר אלי ששר הקים בכפר פינס אולפנא לבנות אשר הייתה לאם האולפנות בארץ ישראל. האולפנה פועלת עד היום והיא מהווה בית חינוכי מיוחד במינו עבור למעלה מ-500 תלמידות. אורח החיים במושב כפר פינס יונק מהתפיסה הציונית-דתית ומעלה על נס ערכים כגון תורה ועבודה.
 
בית הכנסת במושב פעיל בכל ימות השבוע ומתקיימים במקום שיעורי תורה וגמרא הפתוחים הן לתושבי המקום והן לאורחים מבחוץ. כמו כן, פועל ביישוב גם סניף של תנועת הנוער "בני עקיבא". ניתן בהחלט לומר כי כפר פינס הוא אחד המושבים הדתיים המקסימים בישראל. הקהילה המלוכדת במושב, ואיכות החיים במקום, הפכו את כפר פינס לשלם הגדול מסך חלקיו.

היות ומקימי המושב נמנו על אנשי "הפועל המזרחי" אשר ראו את התורה והעבודה בארץ ישראל כמגדלור אידיאלוגי, גם התושבים המתגוררים כיום בכפר פינס ממשיכים את אותה מסורת מבית אבא. ברוח זו, מתקיימים במושב כפר פינס אירועים משותפים בחגים ובמועדים. לדוגמא, רבים מתושבי האזור פוקדים את המושב במהלך תפילות הימים הנוראים, בעריכת בר מצוות, בהקפות ובשבתות נוער משותפות. שביל טיול קצר, בשם "שביל האלונים", נחנך בכפר פינס בשנת 2007 לציון 75 להקמת היישוב.
קליטה
מושב כפר פינס איננו נמצא בהרחבה או קליטה של משפחות מבחוץ.