כפר תבור, גליל תחתון

כפר תבור, מועצה מקומית מעורב בגליל תחתון

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 3,500

צור קשר עם כפר תבור

לשיחה עם כפר תבור

073-775-5514

חינוך בגליל תחתון, כפר תבור

מערכת החינוך בכפר תבור הינה מערכת חינוך מצוינת אשר שמה יצא למרחוק. ואכן, שיעורי הזכאות לבגרות בקרב בוגרי כפר תבור הם מהגבוהים במדינה. מדובר בשיעורים של כ-90% זכאות לבגרות, הרבה הרבה מעל הממוצע הארצי. הצלחתם של בוגרי כפר תבור במערכת החינוך מבוססת על יסודות מצוינים ומערכות נהדרות של חינוך פורמאלי וחוץ פורמאלי.
 
בשכונות השונות של כפר תבור פועלים מוסדות חינוך לגיל הרך כבר החל מגיל הלידה. מדובר בפעוטונים וגני ילדים העומדים לרשות קטנטני כפר תבור ואשר מונהגים על ידי גננות וסייעות מובילות בתחומן. במהלך היום, הילדים לא רק זוכים לארוחה חמה ומשחקים. בין השאר, הם משתתפים בפעילויות שונות כגון חינוך באמצעות מוסיקה, שיעורי איכות סביבה, חגיגות במועדי ישראל ועוד.

ההורים הינם חלק בלתי נפרד ממערכת החינוך בכפר תבור, כבר החל מהגיל הרך. לדוגמא, ההורים משתתפים ביחד עם ילדיהם בפעילויות החינוכיות השונות והם נמצאים בקשר רציף עם הגננות והסייעות. באופן כללי, ניתן להדגיש גם את העובדה שמרבית אנשי הצוות הפדגוגי בכפר תבור הינם תושבי היישוב או הסביבה. אי לכך, קיימת מחויבות אמיתית בין הצדדים השונים במערכת החינוך להצלחתם של התלמידים. בנוסף, מוסדות החינוך קשורים לקהילה והילדים משתתפים בשורה ארוכה של פעילויות חברתיות המעשירות את עולמם ופותחות את אופקיהם.
מבחינת מוסדות לימוד פורמאליים, ילדי כפר תבור לומדים בבית הספר היסודי ע"ש יצחק רבין הפועל ביישוב. בית הספר הוקם מחדש באמצע שנות ה-90 וזאת בעקבות התרבות הילדים בכפר תבור (כחלק מתנופת צמיחה דמוגרפית שאפיינה את העשור האחרון של המאה ה-20 בכפר). כיום, מדובר בבית ספר יסודי מצוין אשר לומדים בו גם תלמידים מהיישובים הסמוכים. לאחר מכן, ילדי כפר תבור מצטרפים לחבריהם מהאזור ולומדים בבית הספר המפורסם – כדורי. מדובר כמובן באחד ממוסדות החינוך הוותיקים והידועים ביותר בישראל (אשר הביא לחברה הישראלית פוליטיקאים, אנשי רוח, רמטכ"לים, עיתונאים ועוד).