מושב כרם בן זמרה, גליל עליון

כרם בן זמרה, מושב מעורב בגליל עליון

שייך למועצה אזורית מרום הגליל

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 450

צור קשר עם כרם בן זמרה
  • טלפון04-6990366
  • טלפון נוסף04-6989556

אודות כרם בן זמרה

בין מושבים ויישובים כפריים, לצד יערות טבעיים ושדות חקלאיים, שוכן מושב כרם בן זמרה. מדובר במושב מקסים בגליל העליון אשר חגג לא מזמן (בשנת 2009) יום הולדת 60. המושב שייך למועצה האזורית מרום הגליל. כרם בן זמרה, כשמו כן הוא, מעניק לגליל אווירה איטלקית-צרפתית וזאת בשל כרמי הגפנים המקיפים אותו. הנוף מסביב למושב "מעורר השראה" ומצליח לחדור גם אל ליבם של הציניקנים הגדולים ביותר. אין ספק כי המיקום המצוין של המושב הופך אותו לנקודת חן אמיתית בנוף, הישראלי בכלל והגלילי בפרט.

כרם בן זמרה הוקם על ידי קבוצה של עולים יהודים מטורקיה בשנת 1949. במרוצת השנים, הצטרפו למייסדים עולים חדשים ממדינות נוספות כגון ניצולי שואה ממזרח אירופה ועולים אשר הגיעו ארצה מתוניסיה ומרוקו. קברו של התנא רבי יוסי בן זמרה נמצא בתחומי המושבי והמקום קרוי על שמו.

בעבר, תושבי כרם בן זמרה מצאו את פרנסתם בעיקר בענף החקלאות על גווניו השונים. עם זאת, בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה של נטישת ענף החקלאות כמקור פרנסה עיקרי. לא מדובר בתופעה ייחודית לכרם בן זמרה. המעבר מהטרקטור למקצועות החופשיים מאפיין כמעט את כל המושבים והקיבוצים בישראל.

בכרם בן זמרה החליטו לשלב בין השניים. מצד אחד, להשתמש באקלים המצוין לצורך גידול גפנים ליין. מצד שני, נפתחו במושב ארבעה יקבים המייצרים מדי שנה עשרות אלפי בקבוקים. יינות כרם בן זמרה עשו לעצמם שם של כבוד בעולם הקולינאריה הישראלי. היינות עושים חיל גם מעבר לים וזוכים בפרסים בינלאומיים. ואכן, השילוב בין אקלים מצוין, נוף מהמם וקהילה איכותית, הופכים את כרם בן זמרה לאחד המושבים המיוחדים ביותר בגליל. יש אשר יאמרו, טוסקנה – זה כאן.
קליטה
כרם בן זמרה איננו נמצא כיום בהליך התרחבות. מגורים במושב יכולים להיות על בסיס שכירות ו/או רכישה עצמאית של נכסים בהתאם להתקשרות עם מוכרים פרטיים.