קיבוץ להבות חביבה, חיפה וחוף הכרמל

להבות חביבה, קיבוץ חילוני בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית מנשה

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 680

צור קשר עם להבות חביבה

לשיחה עם להבות חביבה

073-783-1464

אודות להבות חביבה

להבות חביבה הינו קיבוץ חילוני השייך למועצה האזורית מנשה ולתנועת הקיבוץ הארצי. היישוב עלה על הקרקע בשנת 1949 כאשר מייסדיו התיישבו לראשונה על אדמות עליהן יושב כיום מושב שדה יצחק. מייסדי הקיבוץ היו עולים חדשים מצ'כוסלובקיה, מתנועת "השומר הצעיר". היישוב קרוי על שמה של חביבה רייק, מהצנחניות הארצישראליות אשר צנחו על אדמת אירופה בתקופת מלחמת העולם השנייה במסגרת ניסיונות הסיוע של היישוב העברי ליהדות אירופה.
להבות חביבה הינו אחד היישובים הדרומיים ביותר של המועצה האזורית מנשה. תושבי המקום מנהלים קהילה תוססת ומיוחדת במינה. התושבים חברים בהתנדבות בוועדות שונות העוסקות בסוגיות הקשורות לחיי היומיום בקיבוץ (חינוך, קליטה, כלכלה, חקלאות, ביטחון וכדומה).
שילוב הנהדר שבין נופים קסומים ואיכות חיים, הפך את קיבוץ להבות חביבה לאבן שואבת עבור משפחות צעירות. לכך ניתן להוסיף גם את פעילותה המצוינת של המועצה האזורית מנשה העומדת לרשות תושבי היישוב באופן קונסיסטנטי. מערכות החינוך המצוינות בלהבות חביבה, והאפשרויות הרבות העומדות לרשותם של ילדי המקום, הופכים את הילדות והנעורים בקיבוץ לחוויה נהדרת. כמו כן, להבות חביבה נהנה ממיקום נהדר, סמוך לעמק חפר ועמק יזרעאל. הקיבוץ מוקף בשדות חקלאיים, מאגרי מים, פרדסים ומטעים. כל אלה יוצרים במקום תחושה אמיתית של ארץ ישראל הישנה והטובה.
קליטה
הקיבוץ אינו קולט כיום משפחות חדשות.