קיבוץ מבוא חמה, גולן

מבוא חמה, קיבוץ חילוני בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 450

צור קשר עם מבוא חמה
  • טלפון073-7599420

חינוך בגולן, מבוא חמה

מערכת החינוך הקיבוצית מקיימת מבנה חינוכי מערכתי, ברצף התפתחותי, מלידה ועד סיום התיכון, בחינוך הפורמלי והבלתי פורמאלי. כמו כן, המועצה האזורית מפעילה שרותי הסעות מסודרות הלוך-חזור עבור יליד הקיבוץ.

לגיל הרך: מערכת הגיל הרך בקיבוץ כוללת מסגרות חינוכיות מגיל לידה עד הגן. מסגרות חינוכיות הדואגות להתפתחותו של הילד הן כפרט והן כחלק מהחברה בה הוא חי, עם צוות מקצועי חינוכי העושה כל מאמץ לקיים מסגרת איכותית ובטוחה ובד בבד עם שיתוף פעולה לצרכיהם של ההורים.

ביה"ס יסודי: ילדי בית הספר היסודי לומדים במס' בתי ספר יסודיים באזור כמו ביה"ס הממלכתי "מצפה גולן" בבני יהודה הנמצא במרחק 10 דק' נסיעה , ביה"ס הדמוקרטי בקיבוץ אליעד הנמצא במרחק 10 דק' נסיעה וביה"ס "שורשים" במושב נטור הנמצא במרחק של כ- 20 דק' (שילוב בין תלמידים דתיים וחילוניים).

ביה"ס תיכון: תלמידי הקיבוץ לומדים "בבית ירח" שבעמק הירדן או בביה"ס "נופי גולן" שמועצה המקומית קצרין.

חינוך בלתי פורמאלי: בקיבוץ בית ילדים לגילאי א'-ח' הפועל לאורך כל השנה. בית הילדים ממשיך את התפיסה הרב גילאית שמיושמת גם בגיל הרך.. בזמן הלימודים פעיל בית הילדים ממועד הגעת הילדים לקיבוץ ועד לשעה 17:00, כשבמסגרת זו אוכלים הילדים גם ארוחת צהריים משותפת. בחופשים, פתוח בית הילדים עד 16:00. בכל יום יש פעילות מסודרת, המתחילה ב10:00, וכוללת בין השאר משחקי חברה קבוצתיים, דרכם מפתחים הילדים מיומנויות חברתיות של שיתוף פעולה ועבודה בצוות. בחופשים הגדולים (פסח וחופש גדול) יש גם מחנה, הכולל שנת לילה ונסיעות לאטרקציות מחוץ לקיבוץ.