מגדל, גליל תחתון

מגדל, מועצה מקומית מעורב בגליל תחתון

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 2,200

צור קשר עם מגדל

לשיחה עם מגדל

073-776-6048

חינוך בגליל תחתון, מגדל

מערכת החינוך במגדל הינה מערכת שלמה המעניקה לילדים ולהורים מענה מגיל הלידה ועד לסיום התיכון. כמו כן, לכך ניתן להוסיף גם את האווירה הערכית השורה על המושבה שהינה אחד היישובים הותיקים ביותר בתולדותיה של התנועה הציונית. ואכן, ילדי המושבה נהנים לגדול תחת אותה תפאורה גלילית נהדרת אשר היוותה השראה ציונית וחלוצית לאישים כגון יוסף טרומפלדור וא.ד גורדון.

יתרה מכך, במהלך השנים האחרונות, מערכת החינוך במגדל עברה מתיחת פנים משמעותית. הכל למען שדרוג מערך החינוך במושבה והפיכתו למרכז תרבותי וקהילתי עבור ילדי המקום. החינוך הרך של ילדי מגדל מתקיים במושבה עצמה. במקום פועלים פעוטון לילדים בגילאי 0-3 אשר מנוהל על ידי החברה למתנ"סים. לאחר מכן, ילדי מגדל נהנים מפעילותם של שני גני ילדים במושבה אשר משרד החינוך מפקח על עליהם ומדריך את הגננות המפעילות אותם.

היות ומתגוררים במגדל גם ילדים המשתייכים לציבור הדתי, פועלים במושבה שני גני ילדים לא רשמיים של מערכת מעיין החינוך התורני. בגני הילדים הממלכתיים, יום הלימודים הינו יום לימודים ארוך. אי לכך, הילדים נמצאים בגן במשך שעות הבוקר והצהריים. הם מקבלים ארוחה חמה ומשתתפים בשורה ארוכה ובלתי נגמרת של פעילויות העשרה.

ילדי המושבה מגדל לומדים בבית הספר "נופי ארבל" הנמצא בקיבוץ גינוסר הסמוך. מדובר בבית ספר יסודי מצוין אשר מציג מדי שנה נתונים מרשימים ביותר מבחינת הישגיהם של תלמידיו. כמו כן, בית הספר בגינוסר הינו בית ספר אשר האוכלוסייה הפוקדת את ספסליו הינה אוכלוסייה חזקה המורכבת מבני מושבים וקיבוצים. החינוך בבית הספר בגינוסר מחבר בין ההוואי הקיבוצי מחד, והמצוינות הישראלית מאידך. בני המגזר הדתי יכולים ללמוד במוסדות החינוך הממלכתיים-דתיים בטבריה (או במוסדות התורניים הפרושים באזור).
החינוך העל יסודי של ילדי מגדל מתפצל בין שורה של מוסדות לימוד בטבריה. כמו כן, ישנם גם תלמידים חילונים אשר לומדים בתיכון המצוין "בית ירח" השייך למועצה האזורית עמק הירדן. מיותר לציין כי הילדים נהנים מהסעות מאורגנות לכל מוסדות הלימוד המדוברים.

מחוץ לשעות הלימודים, ילדי מגדל נהנים ממגוון פעילויות חוץ פורמאליות. לדוגמא, חוגים מדליקים במתנ"ס מגדל, פעילות של תנועות הנוער האזוריות ועוד. כמו כן, המועצה המקומית מארגנת שורה של פעילויות קהילתיות לאורך השנה לרבות ימי התנדבות, הופעות, הצגות, טיולים וכדומה.