קיבוץ מגידו, גליל תחתון

מגידו, קיבוץ חילוני בגליל תחתון

שייך למועצה אזורית מגידו

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 750

צור קשר עם מגידו
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/מגידו/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-6525711
  • פקס04-6525799

אודות מגידו

בשנת 1949, מעט לפני סיומה של מלחמת העצמאות, הוקם קיבוץ מגידו. מייסדי הקיבוץ היו ניצולי שואה אשר התארגנו לשם הקמת יישוב כפרי-שיתופי בארץ ישראל, מיד לאחר ההכרזה על הקמת המדינה. דרכם של מייסדי היישוב לישראל לא הייתה פשוטה, והם הגיעו ארצה במסגרת העליות הבלתי לגאליות בתום מלחמת העולם השנייה. חברי הגרעין לקחו חלק בלחימה במלחמת השחרור, לצד ילדי הארץ. עם השנים, הצטרפו לקיבוץ גרעיני עולים נוספים ממדינות שונות (חלק ניכר מהגרעינים הגיעו מדרום אמריקה).

כיום, קיבוץ מגידו הינו קיבוץ חילוני השייך למועצה האזורית מגידו. הדרך אשר מובילה לקיבוץ מוקפת בנופים כפריים ציוריים המשרים על הבא בשערי מגידו אווירה ארצישראלית אמיתית. מחלונות בתי הקיבוץ ניבטת תמונה מרשימה של שדות חקלאיים, שטחי מרעה, מאגרי מים, שדרות איקליפטוסים, חורשים טבעיים וגבעות ירוקות. בתחילת שנות ה-2000, הקיבוץ החל לשנות את פניו, מיישוב שיתופי-קיבוצי ל"קיבוץ מתחדש" המבוסס על הפרטה ושכר דיפרנציאלי. החל משנת 2005, קיבוץ מגידו פועל במסגרת מבנה תאגוד חדש. לדוגמא, קיימת הפרדה מוחלטת בין המגזר העסקי-המשקי לבין רכושם הקנייני של בני הקהילה וחברי הקיבוץ. חרף השינויים הכלכליים, חברי הקיבוץ דואגים עדיין לשמר את האחווה החלוצית הישנה והטובה.

כיום, הקהילה בקיבוץ הינה קהילה איכותית המתקיימת כמשפחה מלוכדת. כמחצית מתושבי המקום הינם ילדים מתחת לגיל 18. כמו כן, מתגוררים ביישוב גם עשרות מבני דור המייסדים אשר נמנו על חלוצי מגידו לפני כ-65 שנה.