קיבוץ מגל, חיפה וחוף הכרמל

מגל, קיבוץ חילוני בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית מנשה

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 1,000

צור קשר עם מגל

לשיחה עם מגל

073-760-0151

אודות מגל

מגל הינו קיבוץ חילוני אשר שייך למועצה האזורית מנשה. הוא נמצא בצפון השרון, 20 ק"מ דרומית מזרחית לחדרה. קיבוץ מגל עלה על הקרקע בשנת 1953. הוא הוקם בתור היאחזות נח"ל אשר השקיפה על גבול ישראל-ירדן שעבר בימים ההם בשומרון. שמו של מגל ניתן לו באופן סמלי על בסיס הביטוי "מגל וחרב". במשך 30 שנותיו הראשונות, זרמו לקיבוץ גרעיני נח"ל רבים אשר הגדילו את האוכלוסייה במקום והעשירו את עולמה התרבותי. כיום, מגל שייך לתנועת הקיבוץ המאוחד והוא מסמן את הגבול הדרומי של המועצה האזורית מנשה.

חיי הקהילה והתרבות בקיבוץ מגל הפכו זה מכבר לאחד מסמליו המובהקים של המקום. החל מהילדים וכלה במבוגרים מבני דור המייסדים, קיבוץ מגל מתנהל כמשפחה לכל דבר ועניין. תושבי הקיבוץ משמרים גם כיום, בשנות ה-2000, ערכים כגון ערבות הדדית וסולידאריות חברתית. התושבים חברים בוועדות שונות המנהלות את אורח החיים בקיבוץ. וועדות אלה עוסקות בסוגיות העומדות על הפרק כגון חינוך, תרבות, כלכלה, נוי, ביטחון, רכב ועוד.

במרוצת השנים, נקלטו בקיבוץ מגל תושבים רבים חדשים, אשר לא כולם הגיעו מקיבוצים וישובים כפריים. בשנת 2005 החלה הקמה של שכונת הרחבה לצידו של מגל. כעבור כארבע שנים, תושבים ראשונים החלו להיקלט במקום.

קיבוץ מגל מפעיל אתר אינטרנט מקסים המהווה הן פלטפורמה תקשורתית בין התושבים, והן חלון ראווה ליישוב מקסים זה. אתר האינטרנט מספק מידע לתושבים באשר לעניינים יומיומיים, וניתן למצוא בו גם פרטים היסטוריים ותמונות המספרות את תולדות היישוב. בגלריית התמונות באתר האינטרנט של מגל מועלים גם אלבומים עדכניים ממגוון הפעילויות התרבותיות המתקיימות במקום. השילוב הנהדר שבין חיי קהילה ואיכות חיים, הפך את מגל לאחד הקיבוצים הטובים ביותר בישראל למגורים ופרנסה.
קליטה
כיום, אין הרחבה בקיבוץ מגל למשפחות חדשות, ואין מסלולי קליטה לחברות בקיבוץ לתושבים מבחוץ.