ישוב קהילתי מורשת, משגב

מורשת, ישוב קהילתי דתי במשגב

שייך למועצה אזורית משגב

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 2

צור קשר עם מורשת
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/מורשת/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9998978
  • נייד04-9999055

אודות מורשת

מורשת יישוב קהילתי במשגב הוקם בשנת 1996, על ידי קבוצת אנשים דתיים-לאומיים, אשר תרו אחר מקום להתיישבות בקרבת מקום לעיר חיפה, בה מצאו תעסוקה. המושב נמצא באזור הגליל התחתון, בסמוך לצומת יפתחאל, וליד כפר אעבלין.

היישוב נמצא בגובה פני הים, והוא שייך למועצה האזורית משגב. תחילה, התיישבו מייסדי מורשת בחוות יבור, שם התמקמה באופן זמני משנת 1991. בשנת 1996 הוקם היישוב במיקומו הנוכחי, בעזרתה של תנועת ההתיישבות אמנה.

קהילה

אוכלוסיית היישוב מונה כ-480 משפחות, רובן שייכות לציבור הדתי. כיום המושב מכיל שכבות גיל מגוונות, והקהילה במקום שומרת על ערכי השיתוף והעזרה ההדדית, כמו גם על שמירת כבוד הפרט.
שירותים ותחבורה
מיקומו של היישוב הקהילתי מורשת הינו אטרקטיבי מבחינת תחבורה ונגישות, ויחד עם זאת שומר על סביבה כפרית ירוקה, נקייה ובטוחה. המושב נמצא במרחק של כ-15 דקות נסיעה מכרמיאל וקריות הסמוכות, וכן גם במרחק של 40 דקות מהעיר חיפה. במרחק דקות בודדות של נסיעה מהמושב נמצאים מרכזי קניות גדולים, שירותי בריאות נרחבים ומרכזי תעסוקה. כמו כן, בתחומי המושב קיימים מתקנים רבים אשר מספקים שירות לחברי המושב, לרבות צרכניה, גני משחקים, בתי כנסת, מקווה טהרה, מרפאה, מגרשי ספורט, אולם ספורט, וכן גם אולם אירועים.

קליטה והטבות
היישוב נמצא בתהליך הרחבה. הקליטה ליישוב מותנית במעבר וועדת קבלה, אשר בודקת את מידת ההתאמה של המועמדים ליישוב, לפי רקע חברתי ותרבותי. אלו שיתקבלו ליישוב, ויבחרו להשתקע בו, יוכלו ליהנות ממספר הטבות, לרבות אזור עדיפות לאומית ב', וכן גם הנחה בתשלום דמי חכירה למנהל מקרקעי ישראל- עד סכום של 51% מערך הקרקע.