קיבוץ מחניים, גליל עליון

מחניים, קיבוץ חילוני בגליל עליון

שייך למועצה אזורית גליל עליון

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 460

צור קשר עם מחניים
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/מחניים/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-6933272

אודות מחניים

בצפון רמת כורזים, סמוך למושבה הגלילית ראש פינה, שוכן קיבוץ מחניים. זהו קיבוץ פסטוראלי ומקסים אשר משתייך למועצה האזורית הגליל העליון. הניסיונות לעלות על הקרקע באזור מחניים החלו כבר בסוף המאה ה-19 כאשר "חובבי ציון בגליציה" רכשו את אדמות המקום בשביל להקים מושבה ציונית. עם זאת, רק כ-40 שנים לאחר מכן, באביב 1939, היישוב הצליח לטעת יתד בקרקע. מאז, מחניים הפך לקיבוץ ותיק בצפון אשר נחשב לאחד היישובים המקסימים ביותר באזור הגליל העליון. תושביו נהנים הן מחיי קהילה ותרבות, והן מחופש כלכלי המבוסס על מעבר הקיבוץ למודל מופרט ומתחדש. לכך ניתן להוסיף גם את מערכת החינוך המצוינת ואת הערבות ההדדית המאפיינות את אורח החיים בקיבוץ מחניים לאורך כל שנות קיומו.
חיי התרבות בקיבוץ מחניים הם חלק בלתי נפרד מה-DNA של המקום. מדובר בשילוב מנצח של מעורבות חברתית עם פעילויות חינוכיות וקהילתיות. ואכן, הדברים מתחילים כבר עם צעירי הקיבוץ וממשיכים הלאה אל דור המייסדים הוותיק. במרוצת השנים, נקלטו במחניים משפחות צעירות ובנים חוזרים אשר חיפשו חיים שלווים באווירה גלילית מנצחת. כיום, הקיבוץ נמצא בתנופת הרחבה והוא ממשיך לקלוט תושבים חדשים. האמנות היא חלק חשוב מהחיים במחניים. באתר הקיבוץ ניתן להתרשם ממגוון האמנים הפועלים במקום. כמו כן, במקום ישנן שתי גלריות אמנות ומחניים מהווה קרקע פורייה המעודדת יצירה ותרבות.
קרבתו של הקיבוץ לראש פינה, כרמיאל ועמק החולה, הופכת אותו גם ליעד פופולארי מבחינת תיירות בצפון. ניתן למצוא בקיבוץ מחניים יחידות נופש כפריות אותן פוקדים ישראלים רבים לאורך כל ימות השנה. הבריכה של קיבוץ מחניים היא בריכת שחייה גדולה אשר מזמינה אליה מבקרים מכל האזור.

קליטה
הקיבוץ אינו קולט משפחות חדשות.