מושב מי עמי, חיפה וחוף הכרמל

מי עמי, מושב חילוני בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית מנשה

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 300

צור קשר עם מי עמי

לשיחה עם מי עמי

073-759-8058

אודות מי עמי

מי עמי הינו מושב חילוני הנמצא בתחומיה של המועצה האזורית מנשה. היישוב הוקם בשנת 1963 בתור היאחזות נח"ל, אשר אוזרחה כקיבוץ שש שנים לאחר מכן. בשנת 1971, מי עמי שינה את אופיו והפך למושב שיתופי. קהילת יהודי מיאמי סייעה רבות בהקמת הקיבוץ מבחינת תרומות לקהילה. אי לכך, שמו של הקיבוץ מהווה הוקרה לקהילה היהודית בארה"ב (מיאמי – מי עמי). בשנת 2006, חברי מושב מי עמי החליטו בהצבעה דמוקרטית פנימית להפוך למושב עובדים שיתופי. מושב מי עמי מתפרש על פני שטח של כ-3,600 דונמים ומרבית תושביו עוסקים בחקלאות.
 
תושבי מושב מי עמי נהנים מנופים נהדרים אשר מקיפים את היישוב מכל צדדיו וכיווניו. היישוב נמצא ליד שמורת יער ריחן, מהיערות המקסימים ביותר בארץ ישראל. כמו כן, בסמוך ליישוב מתפרשת שמורת הטבע מי עמי אשר בעונת האביב ידועה בפריחה מרשימה של תורמוס ההרים הסגלגל. מרבדי הפריחה בסמוך מושב הפכו זה מכבר לאטרקציה תיירותית אשר רבים באים לצפות בה מכל רחבי הארץ.

הקהילה במושב מי עמי מתנהלת על ידי תושבי המקום באמצעות וועדות הפועלות בהתנדבות. וועדות אלה, העוסקות בסוגיות שונות הקשורות בחיי המושב, מטפלות בנושאים כגון כלכלה, ביטחון, נוי, תרבות, פנאי, חינוך ועוד. כמו כן, עומדים לרשות המושב שירותיה המוניציפאליים המצוינים של המועצה האזורית מנשה. ילדי מי עמי הינם חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מקהילת הנעורים של יישובי המועצה האזורית. כמו כן, המבוגרים המתגוררים במקום נהנים אף הם מחיי תרבות וקהילה עשירים.