מושב מלאה, עמק יזרעאל

מלאה, מושב מעורב בעמק יזרעאל

שייך למועצה אזורית גלבוע

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 400

צור קשר עם מלאה

לשיחה עם מלאה

073-778-0006

חינוך בעמק יזרעאל, מלאה

מושב מלאה הינו מושב אשר הקהילה המתגוררת בו נחשבת לקהילה חזקה ואיכותית. ואכן, ידוע כי אחד המרכיבים החשובים ביותר מבחינת חינוך ילדים הינו הסביבה בה גדלים הקטנטנים. מבחינתם של ילדי מלאה, אין ספק כי הקרקע החינוכית ממנה הם נהנים הינה הטובה ביותר שניתן לבקש. יומם של הילדים במלאה מתחיל עם בוקר במוסדות החינוך המצוינים, וממשיך לאחר שעות הלימודים על בסיס הפעלות חוץ פורמאליות מגוונות (המתאימות לכל גיל וגיל). מערכת החינוך במקום מופעלת ומפוקחת על ידי המועצה האזורית. המועצה האזורית גלבוע, מתוך ראיה כי החינוך הוא האגף החשוב ביותר ברשות המקומית, משקיעה כספים ומשאבים רבים במוסדות הלימוד ובמסגרות המשלימות. ואכן, ילדי מלאה נהנים אף הם "מהחגיגה".

במושב מלאה פועלים גן ילדים ופעוטון אשר ילדי היישוב מבלים בהם עד גיל 6. כבר בשלבים מוקדמים אלה, האחראיות על הילדים דואגות לשלב במסגרת "יום הלימודים" גם תכני העשרה כגון טיולים בחוץ, איכות סביבה, ערבות קבוצתית, הכנה לקראת בית הספר וכדומה. חשוב לציין כי היות ומדובר במושב בו מתגוררת אוכלוסייה מעורבת, ילדי המקום מתחלקים בין החינוך הממלכתי לחינוך הממלכתי-דתי (או החרדי).

בית הספר "יד לחמישה" הינו בית הספר אליו נרשמים ילדי מלאה החילונים. חבריהם הדתיים פוקדים את ספסליו של בית הספר ע"ש הרבי מילובאוויטש במושב הסמוך – אביטל. המועצה האזורית גלבוע מסייעת לילדים להגיע למוסדות החינוך על בסיס ההסעות האזוריות. מבחינת החינוך העל יסודי, ילדי מלאה הדתיים משתלבים במוסדות החינוך המצוינים הפועלים באזור, בעמק יזרעאל ובערים הסמוכות. התיכון החילוני הפותח את שעריו עבור נערי ונערות מלאה הינו "עמק חרוד". מדובר בבית ספר מוביל בתחומו אשר מציג מדי שנה שיעורי גיוס משמעותיים ליחידות קרביות וממוצע זכאות לבגרות מהגבוהים בישראל