קיבוץ מעלה גלבוע, עמק המעיינות

מעלה גלבוע, קיבוץ דתי בעמק המעיינות

שייך למועצה אזורית עמק המעיינות

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 800

צור קשר עם מעלה גלבוע
  • מרכז מידע עמק המעיינות*5672

חינוך בעמק המעיינות, מעלה גלבוע

החינוך במועצה האזורית עמק המעיינות נחשב לאחד המוקדים החשובים ביותר בעשייתה של הרשות המקומית. התפיסה המובילה את מערכת החינוך במועצה האזורית עמק המעיינות היא כי מדובר בכלי חשוב ביותר לחיזוק הקהילות ולקידום חברתי. אי לכך, מערכת החינוך האזורית שואפת להצמיח בוגרים ערכיים בעלי זהות יהודית-ישראלית אשר מחוברים לחיי העמק ומעוניינים לתרום לחברה ולפתח אותה. תפיסה זו, מנחה גם את מוסדות החינוך הפועלים בקיבוץ מעלה גלבוע.
ראשית, הילדים בקיבוץ מעלה גלבוע מצטרפים כבר בגיל שלושה חודשים למערכת החינוך לגיל הרך הפועלת ביישוב. מדובר בפעוטונים, צהרונים וגני ילדים. הגננות והמטפלות אשר מפעילות את מוסדות החינוך לגיל הרך דואגות להפוך את יומם של הילדים להרפתקאה עשירה בתכנים ופעילויות. במהלך השנה, הילדים מחוברים באופן תמידי לעונות המתחלפות, לאיכות הסביבה, לחיים בעמק ולקהילה המקיפה אותם.
כמו כן, ההורים מקבלים דיווחים רציפים אודות הפעילויות בגן הילדים והם חלק אינטגרלי ובלתי נפרד ממערכת החינוך. עם העלייה לכיתה א', ילדי מעלה גלבוע עוברים ללמוד בבית הספר שק"ד בקיבוץ שדה אליהו. מדובר בבית ספר המפעיל הן לימודים יסודיים והן לימודים על יסודיים. כמו כן, ישנם גם תלמידים במעלה גלבוע אשר פוקדים את ספסליהם של ישיבות ואולפנות באזור.
בית הספר שק"ד הינו מוסד לימודים מוביל אשר זוכה לא אחת לשבחים מצד הגורמים המובילים במשרד החינוך. לאחרונה, ראש הממשלה בכבודו ובעצמו ביקר בבית הספר שק"ד, וזאת לאחר שפורסם כי בוגרי בית הספר מובילים את הטבלה הארצית מבחינת התנדבות ליחידות קרביות בצבא. ואכן, מדובר ללא ספק בתולדה של עבודה חינוכית מאומצת המשלבת מקצועות ליבה עם לימודי תורה והקניית ערכים כגון תרומה לקהילה והתנדבות.
לכל אורך הדרך, מכיתה א' ועד כיתה יב', ילדי מעלה גלבוע נהנים גם ממגוון רחב של פעילויות חינוך משלימות. מערכת החינוך החוץ פורמאלית מפעילה את הילדים לאחר שעות הלימודים בתוך הקיבוץ. כמו כן, רבים מהם לוקחים חלק בפעילות תנועת הנוער בני עקיבא הפעילה באזור. מתנ"ס עמק המעיינות מציע אף הוא חוגי העשרה מדליקים בתחומים כגון ספורט, מדע, אמנות, ריקוד וכדומה.