קיבוץ מעלה גלבוע, עמק המעיינות

מעלה גלבוע, קיבוץ דתי בעמק המעיינות

שייך למועצה אזורית עמק המעיינות

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 800

צור קשר עם מעלה גלבוע
  • מרכז מידע עמק המעיינות*5672

תעסוקה בעמק המעיינות, מעלה גלבוע

קיבוץ מעלה גלבוע הינו קיבוץ מופרט לחלוטין. אי לכך, תושבי המקום מוצאים את פרנסתם במקצועות חופשיים ו/או בענפי הקיבוץ השונים. כל משפחה בקיבוץ מעלה גלבוע מנהלת את יחידתה הכלכלית הפיננסית באופן נפרד ועצמאי. תושבים רבים בקיבוץ עוסקים במקצועות חופשיים ויוצאים מדי יום לעבודה בעמק המעיינות ואף באזורים "רחוקים" יותר.
 
הקיבוץ רחוק כ-17 ק"מ מבית שאן וכ-20 ק"מ מעפולה. אי לכך, עומדת לרשות תושביו האופציה למצוא עבודה בערים הסמוכות ובמרכזי התעסוקה השונים הפרוסים באזור. תושבים אשר עבודתם ממוקמת באזור ירושלים, חיפה או המרכז, יכולים ליהנות מקרבתו של הקיבוץ לצירי תחבורה ראשיים. קיבוץ מעלה גלבוע נמצא על כביש 667 המתחבר לכביש 90 דרומית לשדה אליהו. כמו כן, נסיעה של כ-20 דקות בלבד תחבר את היוצא מקיבוץ מעלה גלבוע עם כבישים מרכזיים באזור כגון כביש 60, כביש 65 וכביש 71. ניתן בקלות להגיע ממעלה גלבוע גם לאזור הגליל והכנרת (35 דקות נסיעה).

המועצה האזורית עמק המעיינות מעניקה אף היא סיוע לתושבי האזור מבחינת פרנסה בעמק. לדוגמא, המועצה האזורית חברה למועצה האזורית בקעת הירדן וביחד הן הקימו את מרכז "מעברים". מדובר במרכז תעסוקתי למגזר הכפרי אשר הוקם בכדי להתמודד עם השינויים השונים מבחינת פרנסה ביישובים קהילתיים וכפריים באזור העמק והבקעה. מרכז מעברים מעניק סיוע מבחינת הפניה לחברות השמה, פרסום מודעות דרושים, מתן ייעוץ לעסקים קטנים, כתיבת מאמרים מקצועיים (העוסקים למשל בזכויות עובדים או בהתכוננות לקראת ראיון עבודה) וכו'.