מושב מעלה גמלא, גולן

מעלה גמלא, מושב חילוני בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 450

צור קשר עם מעלה גמלא

לשיחה עם מעלה גמלא

073-758-0915

תעסוקה בגולן, מעלה גמלא

התעסוקה בישובי רמת הגולן מתחלקת בדרך כלל לארבעה תחומים מרכזיים – חקלאות, תיירות, הוראה ומקצועות חופשיים. הדברים יפים גם לגבי תושבי מעלה גמלא. מבחינת חקלאות, המושב מגדל גידולי שדה, משקי בעלי חיים, כרמים, חממות, מטעים ופרדסים. כמו כן, כפי שצוין לעיל, גם התיירות נמצאת במרכז זירת התעסוקה המקומית. ענף התיירות ברמת הגולן נמצא בשיא של כל הזמנים. כמעט מדי שבת, מגיעים לאזור ישראלים רבים מכל רחבי הארץ. בין אם מדובר בטיול חד-יומי, ובין אם עסקינן בחופשה של כמה ימים, אין ספק כי קיים בגולן מענה לכל אחת ואחת מהאפשרויות הללו.

תושבי האזור עוסקים רבות בתיירות (פנים וחוץ) תוך כדי הפעלת חדרי אירוח, מסעדות, פאבים, מסלולי טבע, אטרקציות תרבותיות (למשל – מרכזי מבקרים ומוזיאונים) ועוד. ניתן בהחלט לראות כי הפרנסה מתיירות (על ענפיה השונים) נחשבת לפופולארית במיוחד באזור זה. מעבר לכך, ההתיישבות בגולן ידועה כהתיישבות חלוצית וערכית. האווירה הכללית הנ"ל שולחת רבים מתושבי האזור לעסוק בהדרכה, חינוך והוראה. ואכן, ניתן למצוא עבודה בתחומים אלה במסגרות הפורמאליות והחוץ-פורמאליות.

בדומה לכל יישוב בישראל (ואף ברמת הגולן), יש גם מתושבי מעלה גמלא העובדים במקצועות חופשיים או ביזמות פרטית. תושבים אלה יכולים להיעזר במרכז לתעסוקה ברמת הגולן אשר הוקם על ידי המועצה האזורית לפני כעשר שנים. המרכז מעניק לתושבי הרמה מידע רב אודות השכלה גבוהה, קורסי הכשרה, משרות דרושים, קישור למעסיקים, סיוע בעריכת קורות חיים, אופציה לפרסם שירותים ועוד.