קיבוץ משגב עם, גליל עליון

משגב עם, קיבוץ חילוני בגליל עליון

שייך למועצה אזורית גליל עליון

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 300

צור קשר עם משגב עם
  • מזכירות04-6953135
  • טלפון נוסף04-6953145

חינוך בגליל עליון, משגב עם

משגב עם משתייך למועצה האזורית גליל עליון, והילדים ובני הנוער בקיבוץ נהנים ממערכת חינוך מצוינת ומשומנת היטב. ניתן להוסיף לכך כמובן את האווירה ההתיישבותית המיוחדת אשר שורה על המקום ואת ערכי החינוך הקיבוצי שמובילים את התפיסה החינוכית במשגב עם.
מערכת החינוך הפורמאלית לגיל הרך בקיבוץ מתחילה מגיל אפס ונמשכת עד גן חובה. מדובר במארג איכותי של פעוטונים, צהרונים וגני ילדים ברוח התנועה הקיבוצית. כאשר הילדים עולים לכיתה א', הם מצטרפים אחר כבוד לחבריהם מהיישובים הסמוכים בין ספסליו של בית הספר בכפר גלעדי ("עלי גבעה"). לאחר מכן, בית הספר התיכון האזורי "הר וגיא" פותח את שעריו עבור ילדי קיבוץ משגב עם מכיתה ז' ועד י"ב.
מערכת החינוך המקומית פועלת כמובן במקביל למערכת חינוך חוץ פורמאלית. המעטפת החוץ פורמאלית של ילדי קיבוץ משגב עם כוללת בראש ובראשונה פעילויות תרבות וחינוך המונהגות על ידי מדריכי נוער ביישוב עצמו. פעילויות אלה מתקיימות לאחר שעות הלימודים וזמינות עבור הילדים ובני הנוער במשגב עם גם בחופשות, חגים ומועדים. במקביל, המועצה האזורית גליל עליון מקיימת אף היא אירועים שונים לאורך השנה בהם משתלבים ילדי משגב עם (ביחד עם ילדי היישובים באזור). מתנ"ס הגליל העליון מציע לילדים שורה ארוכה וענפה של חוגים מצוינים לכל גיל וגיל.