קיבוץ משמרות, חיפה וחוף הכרמל

משמרות, קיבוץ חילוני בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית מנשה

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 600

צור קשר עם משמרות
  • טלפון04-6374611

אודות משמרות

משמרות הינו קיבוץ השייך למועצה האזורית מנשה. הקיבוץ חרט את שמו בדברי ימיה של התרבות הישראלית כאשר יצאו משורותיו הזמרים והאמנים מאיר אריאל ושלום חנוך. היישוב נמצא במחוז חיפה והוא נוסד בשנת 1933. ההיסטוריה המקופלת בין שביליו הציוריים של קיבוץ משמרות מספרת במידה מסוימת את התפתחותו של היישוב העברי בארץ ישראל ואת התמורות השונות (האידיאולוגיות והחברתיות) אשר פקדו את התנועה הקיבוצית כולה. קיבוץ משמורת לא היה מעולם "קיבוץ שהולך בתלם". לדוגמא, הוא היה אחד הקיבוצים הראשונים בישראל אשר עברו ללינה משפחתית. כבר בסוף שנות ה-60, ילדי משמרות ישנו עם הוריהם וניכר היה כי הקיבוץ מעלה על נס ערכים כגון אינדיבידואליות ועצמאות. בשנות ה-80, חברי הקיבוץ אף החזיקו רכבים בבעלותם. כעבור כעשר שנים נוספות, הקיבוץ התחיל בהליכי הפרטה. חשוב לציין כי למרות תפיסה חברתית הרואה את הפרט במרכז, קיבוץ משמרות מקיים חיי קהילה תוססים ומלאים. עד היום, חברי הקיבוץ נהנים מקהילתיות מרשימה ומערבות הדדית.
ילדי קיבוץ משמרות זוכים בילדות ביינות מרחבים פתוחים ולצד שדות חקלאיים מקסימים וריח פרדסים. הוריהם יכולים להיות רגועים היות והקיבוץ איננו מתאפיין בתנועת רכבים סואנת (וזאת בלשון המעטה). החיים הפסטוראליים בקיבוץ משמרות, המשתלבים עם קרבתו של היישוב לפרדס חנה ולמרכזי התעסוקה באזור, הופכים את היישוב לבית מושלם עבור משפחות וזוגות צעירים.
כאמור, קיבוץ משמרות שייך למועצה האזורית מנשה. המועצה האזורית מעמידה לרשות תושבי משמרות את שירותיה המוניציפאליים המצוינים. במסגרת שירותים אלה, תושבי משמרות נהנים מפעילויות תרבות מגוונות, סיוע בחקלאות ותעסוקה, מערכת חינוך מפוארת ועוד.
קליטה
הקיבוץ אינו קולט משפחות חדשות.