קיבוץ משמרות, חיפה וחוף הכרמל

משמרות, קיבוץ חילוני בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית מנשה

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 600

צור קשר עם משמרות

לשיחה עם משמרות

073-776-2003

חינוך בחיפה וחוף הכרמל, משמרות

מערכת החינוך בקיבוץ משמרות פועלת הן במסגרת עצמאית והן בשיתוף פעולה עם המועצה האזורית מנשה. שתי הזרועות הללו מאפשרות לקיבוץ משמרות להעניק לילדיו את הקרקע החינוכית הערכית הטובה ביותר. מדובר בשילוב מנצח בין מערכת חינוך דינאמית ומודרנית מחד, לבין חינוך קיבוצי נהדר מאידך. ואכן, ילדי קיבוץ משמרות נהנים ממש מכל העולמות.
דרכם החינוכית של הילדים בקיבוץ מתחילה עם מוסדות החינוך לגיל הרך אשר פועלים בתוך תחומי משמרות. מערכת החינוך לגיל הרך בקיבוץ מורכבת מבית תינוקות, פעוטון, מעון, צהרון וגן ילדים. הגננות והמטפלות המנהיגות את הצוות המקצועי במוסדות הללו הינן נשות חינוך מצוינות ועתירות ניסיון. הילדים נהנים משורה ארוכה של פעילויות במהלך יומם במוסדות החינוך לגיל הרך. פעילויות אלה כוללות שיעורי מוסיקה, תנועה, איכות סביבה, קהילה ועוד. ההורים משתתפים לאורך כל השנה באירועים השונים המתקיימים בגן הילדים והם חלק חשוב במערכת החינוך בקיבוץ.
בית הספר "רעות", שהינו בית ספר היסודי של המועצה האזורית מנשה, פותח את שעריו עבור תלמידי ותלמידות קיבוץ משמרות. הילדים זוכים להשתלב בבית ספר מצוין אשר הרכיב עבורם תוכנית לימודים עשירה ומגוונת. במסגרת תוכנית הלימודים בבית הספר "רעות", ילדי הקיבוץ לא עוסקים רק במקצועות ליבה. יום הלימודים הארוך כולל גם שיעורי הרחבה מדליקים המסייעים לילדים לטפח ולפתח תחומי עניין מרתקים.
עם העלייה לחטיבת הביניים, בני הנוער בקיבוץ משמרות עוברים לתיכון "גוונים". תיכון "גוונים", הפועל תחת פיקוחה (ובבעלותה) של המועצה האזורית מנשה, הינו תיכון מצוין המתגאה בשיעורי זכאות לבגרות מהגבוהים במדינה. כמו כן, בבית הספר ניתן ללמוד במגמות מיוחדות לבגרות אשר מרחיבות את אופקיהם של התלמידים. מלבד תיכון "גוונים", ילדי משמרות יכולים גם ללמוד בתיכון "מבואות עירון". מדובר בתיכון קיבוצי אמיתי הפועל באופן פרטי ובבעלות הקיבוצים עין שמר, ברקאי, מצר ומענית.
מחוץ לשעות הלימודים, מתקיימות פעילויות רבות לטובת ילדי משמרות והסביבה. מדובר במערך רחב היקף של חינוך חוץ פורמאלי המורכב הן מפעילויות מטעם המועצה האזורית והן במסגרת תנועות הנוער המקומיות. כמו כן, מיותר לציין כי החוגים המדליקים במתנ"ס האזורי פתוחים לטובתם של ילדי משמרות.