מושב משמר השבעה, גוש דן והסביבה

משמר השבעה, מושב חילוני בגוש דן והסביבה

שייך למועצה אזורית שדות דן

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 1,100

צור קשר עם מושב משמר השבעה
  • טלפון03-9604185

אודות מושב משמר השבעה

אוכלוסיית המושב משמר השבעה מונה כיום למעלה מאלף תושבים, ושטחו של המושב מונה כאלף ושש מאות דונמים. במושב שלוש מאות שבעים וארבעה בית אב, כאשר אופי האוכלוסייה של בני המושב הוא אופי חילוני.
מושב משמר השבעה הוקם בשנת 1949, על ידי קבוצה של חיילים משוחררים אשר ביקשו להקים בית במרכז הארץ בסמוך לעיר תל אביב, על ידי בניית בית במושב איכותי. מושב משמר השבעה ממוקם בסמוך ךעיר תל אביב, ובקרבתו של צומת השבעה. קרבתו של מושב השבעה לערים הגדולות במרכז הארץ בכלל ולעיר הגדולה תל אביב בפרט, הפכה את המושב ליעד תיירותי אטרקטיבי, כאשר במושב פועלים צימרים איכותיים המארחים תיירים מהארץ ומחו"ל בכל ימות השנה בהצלחה מרובה. מושב משמר השבעה נתון תחת חסותה של המועצה האזורית עמק לוד, אשר הוקמה בשנת 1952. בחסותה של המועצה האזורית עמק לוד נתונים כתשעה יישובים נוספים, בהם אחיעזר, גנות, זיתן, חמד, יגל, כפר חב"ד, ניר צבי וצפריה. המועצה האזורית עמק לוד ידועה בשימת דגש ובדירוג של החינוך בראש סדרי עדיפויותיה, כך שמושב משמר השבעה זוכה להעניק לילדיו חינוך במסגרות חינוכיות ערכיות ואיכותיות המפוקחות על ידי המועצה. קרבתו של המושב משמר השבעה לעיר הגדולה תל אביב, מאפשרת לבעלי בית במושב ולבוחרים להקים בית במרכז הארץ על ידי בנייה או רכישה של בית במושב איכותי זה, מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, ואפשרויות שיבוץ ילדיהם במגוון של בתי ספר יסודיים, תיכוניים ואקדמאיים, במסגרות החינוכיות הקיימות בעיר תל אביב, או בערים הגדולות הנוספות במרכז הארץ.

קליטה
לא ידוע לנו על הרחבה המתקיימת במושב. לעומת זאת ניתן תמיד לרכוש נכסים פרטיים במידה וישנם למכירה. המעבר למושב מותנה במעבר ועדת קבלה.