ישוב קהילתי נווה שלום, הרי יהודה

נווה שלום, ישוב קהילתי אחר בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: אחר

איזור עדיפות: 3

מספר משפחות: 50

מספר תושבים: 230

צור קשר עם נווה שלום
  • טלפון02-9915621
  • פקס02-9911072

אודות נווה שלום

נווה שלום או ואחת אלסלאם בערבית יישוב קהילתי בהרי יהודה, המתפקד ככפר שיתופי מיוחד במינו וממוקם בין ירושלים לתל אביב באזור לטרון. המקום מהווה יישוב שונה לחלוטין בנוף היישובים של אזור מטה יהודה, מפני שהוקם על ידי יהודים וערבים פלסטינים-ישראלים. היישוב הוקם כבר בשנת 1972, על ידי נזיר דומיניקני שנולד כיהודי במצרים והתנצר בהמשך. חזונו של הנזיר היה להקים יישוב שיהיה מופת לדו-קיום בין יהודים וערבים – וברוח זאת קם היישוב. שמו מבטא את התקווה של תושבי הכפר להיות הסנונית שתבשר את השלום.

קהילה
בכפר מתגוררות כ-50 משפחות יהודיות וערביות, ובסה"כ כ-230 תושבים. כאמור, מושם דגש גדול מאוד על קיום חיים שוויוניים וישנה סימטריה בין מספרם של היהודים לבין מספרם של הערבים. תושבי המקום בחרו להקים קהילה שוויונית בה יתאפשר לכל צד לבטא את זהותו. דגש מיוחד מושם על פעילויות חינוכיות, כדי לקדם את ההבנה והשלום בין העמים. כך למשל, מקיימים תושבי המקום תכנית לעזרה הומניטארית. חשוב לציין, כי הכפר קולט מדי שנה מספר קטן של מתנדבים למשך כל השנה בענפי הכפר.
שירותים ותחבורה
היישוב מקיים פעילויות רבות כדי לקדם את שיתוף הפעולה והדו-קיום בין ערבים ליהודים, ונערך כדי לספק את כל השירותים הדרושים כדי לקדם את המטרות האלה. בין היתר פועל ביישוב בית ספר עליו נרחיב בהמשך ומרכז רוחני פלורליסטי ייחודי כדי לגשר בין שלוש הדתות.
מבחינת התחבורה, מיקומו של היישוב בקרבת כביש 1, המחבר בין ת"א לירושלים מציב אותו במקום מעולה ונגיש לערים הגדולות בישראל. בנוסף קיימת תחבורה ציבורית, אשר תביא אתכם לירושלים ו/או לת"א בצורה סדירה למדי.