ישוב קהילתי נופית, חיפה וחוף הכרמל

נופית, ישוב קהילתי חילוני בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית זבולון

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 2,800

צור קשר עם נופית
  • טלפון04-9930001

אודות נופית

במערב הגליל התחתון, על גבעת האלונים הקסומה המוקפת בחורש צפוף, שוכן היישוב הקהילתי נופית. היישוב נמצא כ-20 ק"מ דרומית מזרחית לחיפה וכשמו כן הוא, יישוב הנהנה מנוף משגע אשר צופה אל עבר נחל ציפורי. נופית שייך למועצה האזורית זבולון וסיפורו מתחיל בשנת 1982. בשנה זו, כשמונה משפחות אשר התגוררו בקריות ובחיפה, גמרו אומר להקים יישוב חדש בגליל ובו חיי קהילה מלוכדים. במסגרת תפיסה של בנייה ירוקה, נופית תוכנן כ"יישוב סביבתי" על ידי האדריכל צבי שפרינגר. התכנון נועד להפוך את נופית לא רק ליישוב קהילתי בגליל, אלא גם לנקודה התיישבותית אשר משתלבת היטב עם הסביבה המקיפה אותה.

באביב 1986, החלה בניית בתי המגורים ביישוב. 180 משפחות ראשונות נכנסו לגור בנופית כשנה לאחר מכן. כתוצאה מהתכנון המיוחד של היישוב, נוסעים אשר חולפים לידו אינם יכולים כמעט להבחין בבתיו. בתי המקום משתלבים באופן מושלם בחורש הטבעי המקיף אותם, והם שזורים בנוף הגלילי המקסים שלצדם.

במהלך שנות ה-90, היישוב עבר הרחבה נוספת אשר גם היא שימרה את אופי הבנייה הירוקה במקום. עם התרחבות היישוב, נבנו בנופית גם שירותים מוניציפליים נוספים כגון מרכז ספורט, בריכה ציבורית, מערך גני ילדים, בית ספר יסודי ומגרשי שעשועים לטובת התושבים. היישוב מוקף במסלול טיולים מיוחד על שם אוהד זך, אשר מתחבר לשביל ישראל ומאפשר צפייה אל עבר הוואדיות המקיפות את נופית ואל מפרץ חיפה.
קליטה
לא יודע לנו על הרחבה המתקיימת ביישוב. לעומת זאת ניתן תמיד לרכוש נכסים בצורה פרטית במידה ומוצעים למכירה. המעבר ליישוב מותנה במעבר ועדת קבלה.