ישוב קהילתי נחליאל, אזור ירושלים

נחליאל, ישוב קהילתי דתי באזור ירושלים

שייך למועצה אזורית מטה בנימין

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 700

צור קשר עם נחליאל
  • טלפון08-9240970

אודות נחליאל

נחליאל הוא יישוב קהילתי בעל אופי דתי-לאומי אשר משתייך למועצה האזורית מטה בנימין וממוקם בגוש טלמונים. הוא מרוחק כ-15 דק' נסיעה מקריית ספר, כ-25 דק' מאלעד ומודיעין, 45 דק' מהמרכז וכ-50 דק' מירושלים. נכון לשנת 2014, מתגוררות בנחליאל כ-90 משפחות והמקום ערוך לקליטת משתכנים חדשים.
האוכלוסייה מורכבת מתושבים בני כל הגילאים עם שיעור משמעותי לטובת צעירים ובני נוער. ואכן, האווירה המיוחדת של היישוב מבוססת על חיי קהילה תוססים ותושבים אשר רואים בחבריהם ושכניהם משפחה עוטפת ומחבקת. אורח החיים בנחליאל מנוהל על ידי וועדות יישוביות אשר עוסקות בנושאים שונים (ובהן בני המקום פעילים בהתנדבות). וועדות אלה מקבלות החלטות בנוגע לתחומים כגון תעסוקה, בריאות, חינוך, תרבות, ספורט, שטחים ציבוריים, דת, בנייה, קליטה ועוד. הציבור הדתי בנחליאל נהנה משירותי דת אשר מנוהלים על ידי רב היישוב וכן ממספר בתי כנסת בנוסחים שונים. במקום ישנם כמובן גם מקוואות לנשים ולגברים. בכל יום בערב, מתקיימים ביישוב שיעורי תורה. מרבית התחבורה הציבורית מנחליאל מובילה למודיעין ולירושלים.
שירותיה המצוינים של המועצה האזורית מטה בנימין, אשר משקיעה רבות בקהילות ביישוביה, עומדים כמובן גם לרשותם של תושבי נחליאל. לצד זאת, היישוב מקיים שיתופי פעולה הדוקים ואדוקים עם היישובים הסמוכים לו בגוש טלמונים. מבחינת מערכת החינוך המקומית, תושבי נחליאל נהנים במועצה האזורית מטה בנימין מבתי ספר ממלכתיים דתיים, ישיבות תיכוניות, אולפנות, תנועות נוער ומתנ"ס פעיל במיוחד.
סיפורו של המקום מתחיל עם גרעין תנועת פועלי אגודת ישראל אשר עלה על הקרקע בשנת התשמ"ה (1984). עם השנים, אופי הקהילה המקומי השתנה לבלי היכר בזכות קליטתן של משפחות חדשות במקום. כיום, נכון לשנת 2014, האוכלוסייה בנחליאל היא בעלת אופי קהילתי-תורני אשר שמה דגש על פיתוח האווירה, צמיחה דמוגרפית, ואהבת העם והארץ. היישוב משקיף לנופים מדהימים בשל מיקומו על פסגת הר המתנשא לגובה של כ-600 מ' מעל פני הים. לצדו, מעיין נחליאל מזמין את תושבי המקום לטבילה צוננת בחיק הטבע.
קליטה
הקהילה המקסימה ביישוב נחליאל נמצאת בשנים האחרונות בתנופת צמיחה דמוגרפית. משפחות אשר מעוניינות לקבל פרטים בנושא מוזמנות לפנות לנציגי היישוב.