ישוב קהילתי נחליאל, אזור ירושלים

נחליאל, ישוב קהילתי דתי באזור ירושלים

שייך למועצה אזורית מטה בנימין

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 700

צור קשר עם נחליאל

לשיחה עם נחליאל

073-783-3204

חינוך באזור ירושלים, נחליאל

ילדי והורי נחליאל נהנים ממערכת חינוך מצוינת אשר מורכבת הן ממסגרות פורמאליות והן ממסגרות חוץ פורמאליות. ביישוב פועלים מעון ומשפחתון לקטנטנים, וכן גן ילדים עד גיל 6. מגיל 3 ומעלה, גני הילדים בנחליאל הם גני ילדים תורניים תחת פיקוחה של המועצה האזורית. מבחינת בתי ספר, ילדי נחליאל מתאימים את מוסד הלימודים לזרם החינוכי שאליו הם משתייכים. ברחבי המועצה האזורית מטה בנימין מגוון מוסדות לימוד לכל הזרמים והמועצה מפעילה כמובן מערכת מסודרת של הסעות מהיישוב ובחזרה.
בין המסגרות הבולטות באזור ניתן למנות כמובן שני בתי ספר ממלכתיים דתיים (לבנים ולבנות), תלמוד תורה ביישוב נריה בשיטת זילברמן, בית ספר חינוך עצמאי לבנים ולבנות של תנועת חב"ד, אולפנה לבנות ביישוב נריה ועוד.
העולם החינוכי והתורני אשר מקיף את נחליאל נמשך כמובן גם מחוץ לשעות הלימודים. ביישוב מתקיימים כל הזמן אירועים מיוחדים וכן שיעורי תורה. בנוסף, הילדים נהנים ממניפה עשירה וססגונית של חוגים ופעילויות העשרה במתנ"ס האזורי של מטה בנימין. לצד זאת, חשוב להדגיש כי הקהילה בנחליאל שמה את החינוך על ראש סדר עדיפויותיה ולאורך כל השנה מתארגנות במקום פעילויות שונות לטובת הילדים, בני הנוער וההורים. למשל, תחרויות ספורט, ימי התנדבות, אירועים בחגים, פסטיבלים בחופשות וכדומה. חלק מן הפעילויות הללו נעשות בשיתוף פעולה עם היישובים הסמוכים והמועצה האזורית.