קיבוץ ניר דוד, עמק המעיינות

ניר דוד, קיבוץ חילוני בעמק המעיינות

שייך למועצה אזורית עמק המעיינות

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 700

צור קשר עם ניר דוד
  • מרכז מידע עמק המעיינות*5672

תעסוקה בעמק המעיינות, ניר דוד

קיבוץ ניר דוד הינו קיבוץ מתחדש. אי לכך, המודל הכלכלי אשר מבסס את התעסוקה והפרנסה במקום הופרט. כיום, תושבי הקיבוץ יכולים לעבוד בענפי התעשייה והחקלאות בניר דוד, אך גם במקצועות חופשיים בדומה לתושבי "יישוב קהילתי רגיל". חשוב להדגיש כי למרות ההפרטה הכלכלית, חיי הקהילה בקיבוץ ניר דוד נותרו איתנים ומלוכדים. מבחינת פרנסה, פועלים בקיבוץ ניר דוד ענפי חקלאות רבים כגון מדגה, רפת, גידולי שדה, לול, מטע ועוד. כמו כן, קיבוץ ניר דוד ידוע גם בפעילותו התיירותית הרחבה. במקום פועלים חדרי אירוח יוקרתיים ומסעדה פופולארית. ישנם גם תושבים בקיבוץ העוסקים ביזמות פרטית בתחום התיירות בענפים כגון אטרקציות משפחתיות, מורי דרך וכדומה.

תושבים בניר דוד אשר עובדים במקצועות חופשיים, יכולים למצוא עבודה ביישובי המועצה האזורית עמק המעיינות או בערים הסמוכות – עפולה ובית שאן. היישוב מרוחק כחמישה ק"מ בלבד מצומת השיטה, המחברת את תושביו עם כביש 71. מדובר בנתיב תחבורה מרכזי החוצה את בקעת בית שאן ממזרח למערב. כמו כן, קיבוץ ניר דוד ממוקם גם כ-40 דקות נסיעה בלבד מהכנרת. אי לכך, ישנם גם תושבים אשר מוצאים את פרנסתם באזור הכנרת, הגולן והגליל העליון.

המועצה האזורית עמק המעיינות עומדת אף היא לרשות התושבים בנושאי פרנסה ותעסוקה. לדוגמא, המועצה האזורית הקימה את המרכז התעסוקתי "מעברים" (בשיתוף עם המועצה האזורית בקעת הירדן). במרכז התעסוקה "מעברים", המפעיל משרדים ואתר אינטרנט, ניתן למצוא מידע רב אודות פרנסה בצפון.