ישוב קהילתי נעלה, אזור ירושלים

נעלה, ישוב קהילתי חילוני באזור ירושלים

שייך למועצה אזורית מטה בנימין

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 1200

צור קשר עם נעלה
  • טלפון08-9232070

אודות נעלה

נעלה הינו יישוב עירוני חילוני הנמצא צפונית למודיעין, בדרום מערב השומרון. היישוב הוקם לפני כ-30 שנה ותכננו אותו האדריכלים המפורסמים יוסי סיוון ואברהם יסקי. מדובר בצמד אדריכלים מהשורה הראשונה בישראל אשר שיתוף הפעולה ביניהם השפיע רבות על הארכיטקטורה במדינה. מלבד היישוב נעלה, סיוון ויסקי אחראים גם על מגדל האופרה בתל אביב, קניון עזריאלי, מגדלי אקירוב, האגף החדש של קניון הזהב בראשון לציון ומבנים ידועים נוספים.
המשפחות הראשונות ביישוב נעלה נכנסו לבתי הקבע בשנת 1988. החל מסוף שנות ה-90, מתקיימים ביישוב פרויקטים שונים להרחבה המתחדשים מדי כמה שנים.
יישוב נעלה מספק לתושביו שירותים מוניציפאליים וחינוכיים רבים. החל ממעונות יום, דרך גני ילדים וצהרון, וכלה בספרייה ופעילות קהילתית ענפה. תושבי המקום נהנים מצד אחד מנוף בראשיתי המקיף אותם מכל כיוון, ומצד שני מקרבה למודיעין על מגוון היתרונות המקופלים בכך. הקהילה בנעלה הינה קהילה צעירה ותוססת המנהלת אורח חיים ליבראלי וחילוני.
אין ספק כי נעלה מספק את הגשמת החלום הישראלי במלוא עוצמתו. מדובר ביישוב קהילתי מקסים, הנמצא בראש גבעה והמוקף בנוף פסטוראלי עוצר נשימה. עם זאת, המגורים בנעלה אינם מנתקים כלל את תושבי המקום ממרכז התעשייה והמשק. היישוב רחוק רק כ-7 דקות נסיעה ממודיעין וזמן זהה אורכת הנסיעה למחלף בן שמן. מדובר במחלף בו ניתן להשתלב בכביש ירושלים-תל אביב, כביש 6 וכביש 443. דהיינו, מיקומו של היישוב מאפשר לתושביו לעבוד בירושלים, תל אביב ואזורים "מרוחקים" יותר באזור הצפון והדרום. כמו כן, תושבי המקום יכולים ליהנות גם מתחנת הרכבת במודיעין. כאמור, קרבה זו לצירי התחבורה המרכזיים איננה פוגעת כהוא זה בתענוג המלווה את הכניסה ליישוב לאחר יום עבודה.
קליטה
היישוב קולט משפחות חדשות.