ישוב קהילתי עדי, עמק יזרעאל

עדי, ישוב קהילתי חילוני בעמק יזרעאל

שייך למועצה אזורית עמק יזרעאל

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

צור קשר עם עדי

לשיחה עם עדי

073-778-4300

אודות עדי

עדי הינו יישוב כפרי קהילתי אשר שייך למועצה אזורית עמק יזרעאל. היישוב הוקם לפני כ-30 שנה על ידי עולים חדשים מברית המועצות לשעבר. הקמתו של עדי הייתה למעשה חלק מ"תוכנית המצפים בגליל". מדובר בתוכנית רחבת היקף אשר החלה בשנת 1979 ומטרתה הייתה להקים יישובים יהודיים רבים באזור הגליל. במסגרת התוכנית, הוקמו עשרות ישובים באזור בתוך פרק זמן קצר. היישוב הוקם בתמיכת הממשלה ובסיוע ההסתדרות הציונית העולמית.
תושבי עדי מאוגדים באגודה שיתופית אשר מתנהלת באופן הרמוני על בסיס תקנון. ועד אשר מונה שמונה מחברי היישוב אמון על ניהולה השוטף של האגודה (הוועד נבחר אחת לשנתיים באופן דמוקרטי). חיי הקהילה העשירים ביישוב פועלים על בסיס וועדות אשר ההשתתפות בהן הינה התנדבותית (וועדת תרבות, קליטה, חינוך וכדומה). כל ההחלטות המתקבלות זקוקות לתמיכה של רוב חברי האגודה.
הנוף המהמם הנשקף מבתי המושב, והשבילים הציוריים המתפתלים בין בתיו נמוכי הקומה, הופכים את עדי לפנינה של ממש באזור הגליל. הקרבה של היישוב למרכזי התעסוקה בצפון ובמרכז גורמת לו להיות אבן שואבת עבור משפחות צעירות רבות המעוניינות בבית בכפר עם קרבה לערים המרכזיות. במסגרת השירותים לקהילה, קיימים בעדי מבנה רב תכליתי, מועדון נוער (שהוקם בחסות מפעל הפיס), מגרשי ספורט (טניס, כדורסל, החלקה), בריכת שחייה, מועדון לגיל הזהב ובית כנסת.
קליטה
לא ידוע לנו על הרחבה המתקיימת ביישוב. לעומת זאת ניתן תמיד לרכוש נכסים בצורה פרטית במידה וישנם למכירה.