מושב עופר, חיפה וחוף הכרמל

עופר, מושב מעורב בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית חוף הכרמל

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 400

צור קשר עם עופר

לשיחה עם עופר

073-761-1061

אודות עופר

מושב עופר הינו מושב כפרי ומקסים אשר הוקם בשנת 1950 על שלוחתו המערבית של רכס הכרמל. תושבי המקום נהנים מאוויר הרים נקי וצלול, ומקירבה לחוף הים (6 ק"מ בלבד). המושב הוקם על ידי שיתוף פעולה בין עולים חדשים לצברים ילדי הארץ. תחילת דרכו של מושב עופר לא הייתה פשוטה. תושבי המקום נאלצו להתמודד עם אתגרים חקלאיים רבים ועם עוינות מצד ערבים אשר התגוררו באזור. עם זאת, הרוח הציונות והאמונה בצדקת הדרך הצליחו למלא פעם אחר פעם את האוויר במפרשי ההתיישבות.

כיום, מושב עופר מונה כ-400 תושבים אשר מרכיבים קהילה מעורבת. במושב מתגוררים, תוך כדי ערבות וכבוד הדדיים, חילונים לצד דתיים וותיקים לצד תושבים חדשים. פרנסתם של תושבי המקום מבוססת על חקלאות, מקצועות חופשיים ותיירות. כמו כן, בעקבות המיקום הנפלא של המושב (על מבואות ההר הירוק תמיד וליד רצועת חוף בתולית), התפתחה במקום כלכלה ענפה המבוססת על האירוח הכפרי.

המגורים במושב עופר מאפשרים לתושבי המקום לשלב בין אווירה קהילתית מיוחדת, נופים עוצרי נשימה, אפשרויות תעסוקה ופרטיות. כל אלה בלב ליבו של יער מקסים הצופה אל עבר הים התיכון. אין אפוא ספק כי מילות שירו של יורם טהרלב על הר הכרמל, "ההר הירוק כל ימות השנה, אני עוד חולם ושואל", מקבלות משמעות של ממש בעת טיול ביער עופר.

המושב נמצא בין חיפה לחדרה (20 ק"מ לכל כיוון). הקהילה במקום מהווה חלק בלתי נפרד מקהילת המועצה האזורית חוף הכרמל. מדובר במועצה אזורית אשר מאגדת תחתיה יישובים וקיבוצים רבים. כמו כן, המועצה האזורית חוף הכרמל ידועה בכך שהיא פועלת ימים כלילות לרווחת תושביה, הן מבחינה מוניציפאלית והן מבחינת היבטים נוספים כגון כלכלה, ספורט ותרבות.