מושב עין איילה, חיפה וחוף הכרמל

עין איילה, מושב חילוני בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית חוף הכרמל

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 1,200

צור קשר עם עין איילה

לשיחה עם עין איילה

073-753-3346

אודות עין איילה

עין איילה הינו מושב עובדים חילוני אשר עלה על הקרקע כשנה לאחר קום המדינה, בשנת 1949. המושב הוקם על ידי עולים חדשים שהגיעו ארצה בעיקר מצ'כוסלובקיה. עין איילה ממוקם בסמוך לחוף הים, בין כביש 2 לכביש 4. תושביו נהנים מהקרבה לים, ומבית הנמצא כ-2 ק"מ בלבד מקו החוף. היישוב שוכן בין מושב הבונים בצפון למושב דור בדרום. רצועת החוף הסמוכה לו מהווה חלק מהחוף המפורסם "דור-הבונים". מדובר ברצועת חוף בתולית וחלקה, אשר הינה מוקד משיכה עבור חובבי ים ודיג למיניהם. מעבר לכך, מושב עין האיילה מוקף באתרים ארכיאולוגיים רבים המעידים על ההתיישבות הקדומה במקום בתקופת התלמוד, בתקופה הביזנטית, בימי האימפריה הרומית ועוד.

כיום, קהילת עין איילה מונה כ-1,500 תושבים. מרבית תושבי המושב הינם חילונים הדוגלים באורח חיים ליבראלי וערבות הדדית. הקהילה במקום נחשבת לקהילה איכותית ביותר ותושבי עין איילה עושים חיל מבחינת השתלבותם במרומי החברה הישראלית. במרוצת השנים, תושבים רבים בעין איילה התברגו בצמרת החברה הישראלית על ענפיה השונים (באקדמיה, בתעשייה, בחינוך, בכוחות הביטחון, בספורט ובפוליטיקה). למעשה, ניתן להגדיר את עין איילה כמקום מושלם לגור בו.

ראשית, המושב הכפרי נמצא בסמוך לקו החוף ותושביו נהנים מנוף חקלאי משגע המקיף אותם מכל עבר. כמו כן, כלכלת עין איילה מבוססת על משק חופשי וכל אחד במושב יכול למצוא את פרנסתו באפיק המתאים לו ביותר. יש תושבים אשר פונים לחקלאות, יש אשר עוסקים בתיירות, ויש אחרים אשר מוצאים את עבודתם במקצועות חופשיים.

כפי שצוין לעיל, המושב סמוך לכביש 2 וכביש 4. כמו כן, הוא איננו רחוק כלל מכביש 6 וכביש 70. במילים פשוטות, תושבי מושב עין איילה יכולים בקלות רבה להגיע לכל אזור בצפון, בגליל ובמרכז. מבחינתם של ילדי המושב, אלה נהנים מקהילה איכותית המושכת את חבריה קדימה. כמו כן, הילדים משתתפים בפעילויות תרבותיות וחינוכיות רבות, המתארגנות הן במסגרת היישובית והן במסגרת האזורית. לכך ניתן להוסיף גם את בתי הספר ומוסדות החינוך המצוינים. מושב עין איילה ידוע גם בשטחי הנוי הרבים המפוזרים בין רחובותיו, המעניקים למקום אווירה כפרית וציורית.
קליטה
אין הרחבה למשפחות חדשות.