מושב עין איילה, חיפה וחוף הכרמל

עין איילה, מושב חילוני בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית חוף הכרמל

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 1,200

צור קשר עם עין איילה

לשיחה עם עין איילה

073-753-3346

חינוך בחיפה וחוף הכרמל, עין איילה

הילדים ובני הנוער במושב עין איילה נהנים ממערכת החינוך המצוינת של המועצה האזורית חוף הכרמל. לאחרונה, משרד החינוך העניק למועצה האזורית חוף הכרמל פרס בגין התנהלותה בתחום החינוך. הפרס הוענק במהלך טקס מרשים, במעמד שר החינוך, וזאת לאחר שוועדת מומחים מצאה את המועצה האזורית חוף הכרמל ראויה לכבוד המדובר. וועדת המומחים המקצועית קבעה כי אין ספק שיש להתרשם מההשקעה הרבה של המועצה האזורית חוף הכרמל באגף החינוך. השקעה אשר ניתן לראות את פירותיה בהישגיהם של התלמידים ובהשתלבותם ביחידות המובחרות בצבא עם תום לימודיהם.

ילדי מושב עין איילה נהנים ממוסדות חינוך לגיל הרך הפותחים את שעריהם עבורם כבר החל מגיל שלושה חודשים. פעילותם של המוסדות הללו הינה עד שעות אחר הצהריים. אי לכך, ההורים יכולים להיות רגועים ולחזור בנחת לעבודתם מיד בחלוף שלושה חדשים מהלידה. מבחינתם של הילדים, אלה נמצאים בידיים טובות וזוכים לבית חם המופעל על ידי גננות מנוסות ומקסימות. במהלך היום, הילדים לא רק מקבלים ארוחה ונהנים מחברה מצוינת, הם פעילים גם במסגרות העשרה רבות. לדוגמא, חינוך מוסיקאלי, טיולים בטבע, אירועים קהילתיים, שיעורי איכות סביבה, שיעורי חינוך בתנועה ועוד. בשלב מאוחר יותר, הגננות מכינות את הילדים לקראת המעבר לבית הספר.
בית הספר העומר, הממוקם במושב כרם מהר"ל הסמוך, הינו בית הספר בו לומדים מרבית ילדי עין איילה. בית הספר העומר הינו בית ספר מוביל בתחומו אשר הצוות הפדגוגי שבו מורכב בעיקר ממורים וחברי הנהלה המתגוררים ביישובי המועצה האזורית חוף הכרמל. אי לכך, קיים קשר ישיר בין ההורים, התלמידים וצוות בית הספר. הקשר האישי יוצר מחויבות הדדית, והמחויבות ההדדית מובילה להישגים. כך גם כאשר הילדים לומדים לאחר מכן בחטיבות הביניים והתיכונים. מרבית תלמידי המושב לומדים בבית הספר המשותף חוף הכרמל, אך יש גם אשר פוקדים את ספסליו של בית הספר כפר גלים.

מעבר למוסדות החינוך המצוינים, ילדי מושב עין איילה נהנים גם מפעילויות חוץ פורמאליות המעשירות את עולמם ומרחיבות את יומם. פעילויות אלה כוללות השתתפות בתנועות נוער, לקיחת חלק בחוגים במתנ"ס, אירועי תרבות קהילתיים, ימי התנדבות, ימי ספורט ועוד. כמו כן, במושב פזורים גני שעשועים ומגרשי ספורט לרווחת התושבים.