מושב עין חצבה, דרום ים המלח

עין חצבה, מושב חילוני בדרום ים המלח

שייך למועצה אזורית תמר

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 100

צור קשר עם עין חצבה
  • טלפון08-6581586

אודות עין חצבה

עין חצבה הינו מושב אשר הוקם בשנת 1960. המושב נמצא מדרום לים המלח והוא אחד משבעת היישובים הפועלים תחת המועצה האזורית (הקטנה והאינטימית) תמר. שמו של המושב ניתן לו בשל קרבתו לחורבות חצבה (עין חסב). ענפי התעסוקה העיקריים של תושבי עין חצבה מבוססים על חקלאות ותיירות. במקום פועלים שדות ירקות ומטעים. כמו כן, פועלות בעין חצבה גם תצוגת זוחלים מיוחדת במינה, תחנת דלק ומסעדת דרכים.

תושבי עין חצבה נהנים מאורח חיים חילוני וקהילתי המבוסס על הפסטוראליות והשלווה המאפיינים את אזור דרום ים המלח. התעסוקה במקום מורכבת הן מחקלאות והן ממקצועות חופשיים. בין השאר, מדובר באחת הנקודות המקסימות ביותר לעצירה בדרך על כביש הבקעה. כמו כל היישובים במועצה האזורית תמר, גם עין חצבה נהנה משירותים מוניציפאליים מצוינים לאורך כל השנה. שירותים אלה באים לידי ביטוי במערכת חינוך מעולה, אירועי תרבות קהילתיים, ביטחון, תחבורה ועוד. לכך ניתן להוסיף כמובן את קהילת הנעורים התוססת המורכבת מילדי כל הקיבוצים והמושבים בסביבה.

ואכן, הילדים הם הנהנים העיקריים והמרכזיים מהחיים בישוב עין חצבה. ילדותם מתרחשת בצל נופים מדבריים קדומים וביישוב כפרי וקסום. המושב מלא מפה לפה בשטחי ציבור מטופחים, גני שעשועים ומגרשי ספורט. ההורים נהנים מכך שילדיהם יכולים להיות בטוחים בדרכים, וזאת בשל תנועת הרכבים הדלה במושב. חיי הקהילה בעין חצבה מבוססים – בין השאר – על מעורבות גדולה של התושבים. תושבי המושב לוקחים חלק (בהתנדבות) בוועדות שונות הדואגות לאורח החיים במקום (בסוגיות כגון תרבות, חינוך, נוי, תחבורה, ביטחון, בטיחות ועוד).