קיבוץ עין כרמל, חיפה וחוף הכרמל

עין כרמל, קיבוץ חילוני בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית חוף הכרמל

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 300

צור קשר עם עין כרמל

לשיחה עם עין כרמל

073-776-4430

חינוך בחיפה וחוף הכרמל, עין כרמל

הקהילה בקיבוץ עין כרמל הינה קהילה איכותית וחזקה. ואכן, כל הורה יודע כי הדבר החשוב ביותר מבחינת חינוך ילדים הינו הסביבה. אי לכך, אין אפוא ספק כי ילדי עין כרמל נהנים מאווירה מצוינת מבחינה חינוכית וערכית. לכך ניתן להוסיף גם את פעילותה המרשימה של המועצה האזורית חוף הכרמל. המועצה האזורית חוף הכרמל פועלת מדי יום ביומו בכדי לשפר ולשדרג את מערכת החינוך בתחומה.

פעילות זו כוללת מעורבות ערה של גורמי המועצה במערכת החינוך, ושיתוף פעולה מתמיד בין המחלקות השונות לבין הפעילות בשטח. מוסדות הלימוד של המועצה האזורית חוף הכרמל מותאמים למאה ה-21 והתלמידים נחשפים לתכנים רבים ומגוונים. תכנים אלה מעשירים את עולמם ומפתחים בקרבם חשיבה ביקורתית ושאפתנות.

בשנת 2011, משרד החינוך ראה לנכון לשבח את המועצה האזורית חוף הכרמל באמצעות מתן פרס ארצי ליחידת החינוך במועצה. במסגרת הנימוקים להענקת הפרס, נאמר כי המועצה האזורית חוף הכרמל מהווה דוגמא ומופת למועצות אזוריות אחרות מבחינת התייחסותה לחינוך בתחומה.

ילדי קיבוץ עין כרמל נהנים משילוב מושלם של מערכת חינוך פורמאלית ומסגרות משלימות מחוץ לשעות הלימודים. האיזון המדויק בין שתי הזרועות הללו, מהווה מתכון בטוח להצלחה והישגים. מבחינת מוסדות חינוך פורמאליים, ילדי הקיבוץ מתחילים את דרכם במוסדות לגיל הרך הפועלים בעין כרמל. לאחר מכן, הם ממשיכים לבית הספר "כרמל וים" הפועל מתוך הקיבוץ (ללא צורך בהסתייעות בהסעות האזוריות). עם תום לימודיהם בבית הספר היסודי, נערי ונערות עין כרמל יעברו ללמוד ביחד עם תלמידים רבים מרחבי המועצה האזורית בבית הספר העל יסודי המשותף "חוף הכרמל". מיותר לציין כי בדומה לכל קיבוץ, גם ילדי עין כרמל זוכים להשתתף בפעילויות נוער רבות מעבר לשעות הלימודים במועדון הנוער של הקיבוץ. המועדון מופעל על ידי מדריכים מקצועיים ורכז נוער. פעילותו מתחלקת לפי גילאים ומתקיימת גם בשבתות, בחגים ובשביתות.