מושב עין עירון, חיפה וחוף הכרמל

עין עירון, מושב חילוני בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית מנשה

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 520

צור קשר עם עין עירון

לשיחה עם עין עירון

073-782-2914

אודות עין עירון

המועצה האזורית מנשה מאגדת מספר רב של יישובים כפריים וביניהם מושבים וקיבוצים מקסימים. אחד המושבים המיוחדים והיפים ביותר במועצה האזורית מנשה הינו עין עירון. מושב עין עירון הוקם על ידי אנשי העלייה השנייה בשנת 1934. הוא קרוי על שם נחל עירון, אשר אליו הוא משקיף. נחל עירון, הידוע גם בשמו המוכר יותר, ואדי ערה, נחשב לאחד האזורים הכפריים המרכזיים בישראל. ואכן, מיקומו של מושב עין עירון, ממש בלב המדינה בין השרון לגליל, הופך אותו ליישוב נהדר המשלב מגורים כפריים עם תעסוקה בשפע.

תושבי המקום נהנים מחיי קהילה עמוסים בפעילות תרבותית ועשייה חברתית. הילדים במושב עין עירון משתלבים במערכות החינוך המצוינות של המועצה האזורית מנשה והם חלק בלתי נפרד מקהילת הנעורים התוססת באזור. לכך ניתן להוסיף גם את הקרבה של המושב למושבה פרדס חנה-כרכור ולצירי התחבורה המרכזיים המובילים לצפון ולדרום.

היישוב מתנהל על בסיס וועדות שונות בהם חברים תושבי המקום בהתנדבות. כמו כן, הוא מפעיל אתר אינטרנט מתקדם אשר מספק מידע עדכני אודות נושאים רלבנטיים ומהווה פלטפורמה תקשורתית עבור התושבים. שירותיה המוניציפאליים המצוינים של המועצה האזורית מנשה, אליה משתייך המושב, עומדים לרשות התושבים. מדובר במערך עשיר של מספר אגפים העוסקים בחינוך, תרבות, תעסוקה, נוי, חקלאות, קליטה ועוד.

הילדים במושב נהנים אף הם מחיים לצד פרדסים ושדות ירוקים. תנועת הרכבים הרגועה בעין עירון מאפשרת לילדי המקום להסתובב בנחת בין שבילי היישוב. כמו כן, פרוסים לטובת החבר'ה הצעירים מספר פינות חמד, גני שעשועים, מגרשי ספורט ועוד.
קליטה
אין הרחבה במושב עין עירון אלא לבנים חוזרים בלבד.