עמנואל, שומרון

עמנואל, מועצה מקומית דתי בשומרון

סוג: מועצה מקומית

אופי התישבות: דתי

מספר תושבים: 3,500

צור קשר עם עמנואל
  • טלפון09-7927111

אודות עמנואל

עמנואל הינה מועצה מקומית חרדית אשר ממוקמת צפונית לאריאל באזור השומרון. היא עלתה על הקרקע לראשונה בשנת 1983, והוכרה שנתיים לאחר מכן כמועצה מקומית. עמנואל נחשבת לאחד מהסמלים המובהקים של בניית ערים מתוכננת שאפיינה את הבנייה בישראל בתחילת שנות ה-80. הדבר בא לידי ביטוי בכך שאזורי התעשייה והמסחר במועצה המקומית עמנואל מופרדים באופן ברור מאזורי המגורים. כמו כן, היישוב נהנה גם מתכנון של מערכות מגורים משוכללות שהוקמו מתוך חשיבה מקדימה לגבי צורכי האוכלוסייה ודרישותיה. למשל, מבנים רבים בעמנואל מאפשרים הרחבה עתידית של הנכסים מבלי לפגוע במבנה מבחינה אסטטית. מרבית יחידות המגורים בעמנואל מתאימות באופן מושלם גם למשפחות ברוכות ילדים. במקום ישנו מגוון רחב של שטחים ציבוריים ירוקים לרבות פארקים וגני שעשועים. היישוב התברך גם בטיילת היקפית מקסימה לטובת התושבים. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מתגוררים כיום בעמנואל כ-3,000 תושבים. קצב גידולה של האוכלוסייה המקומית עומד על שיעור של כ-3.4% בשנה. אחד האלמנטים הבולטים ביותר בעמנואל הוא כמובן אגף החינוך של המועצה המקומית. מדובר ברשת ענפה של מוסדות לימוד הפונה לכל הגילאים ולכל הילדים והמבוגרים בעמנואל.
במקום פועלים שלושה בתי ספר יסודיים לבנים, ארבעה בתי ספר יסודיים לבנות, וכן בית ספר ממלכתי דתי של חב"ד אשר נחנך בעמנואל בשנת 1997. כמו כן, במקום פועלים גם בית ספר של מעיין החינוך התורני ובית ספר בית יעקב של רשת החינוך העצמאי. הקהילה החסידית בעמנואל נהנית אף היא מבית ספר חסידי ביישוב הפועל במעמד של מוסד פטור.

מחירי דיור בעמנואל
במועצה המקומית עמנואל ניתן לקנות דירות 3 חדרים בכ-320,000 שקלים, וכ-450,000 שקלים לדירות 4-5 חדרים. יודגש כי מרבית הדירות הנרכשות במועצה המקומית הן דירות יד שנייה וביישוב מספר מצומצם בלבד של פרויקטים חדשים.