ישוב קהילתי עצמון, משגב

עצמון, ישוב קהילתי חילוני במשגב

שייך למועצה אזורית משגב

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

מספר תושבים: 1,200

צור קשר עם עצמון
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/עצמון/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9909006

אודות עצמון

עצמון הינו יישוב קהילתי אשר החל את דרכו בשנת 1975 ועלה על הקרקע כשלוש שנים לאחר מכן. היישוב קרוי על שמו של הר עצמון, הנמצא בסמוך אליו. בתחילת דרכו של היישוב, מרבית תושבי המקום (אז, 29 משפחות בלבד) היו עובדים של תעשיית רפאל. בשנת 1983, חברי היישוב עברו לנקודה בה עצמון ממוקם היום. היישוב נמצא בלב יער אורנים בן כמאה שנה והוא משקיף באופן נפלא אל חוף הים התיכון.

בשטחו המערבי של היישוב פרושה טיילת מרהיבה ממנה ניתן לצפות אל עבר חיפה, נהריה, הר שכניה גוש תפן ועוד. בעבר, היה קיים במקום כפר עבודה בשם שגב אשר פעל כהיאחזות נח"ל. ואכן, עד היום היישוב קרוי עצמון-שגב.

בימינו, מתגוררות בעצמון כ-250 משפחות אשר מרכיבות ביחד קהילה ישראלית ליבראלית וחילונית. חלק ניכר מתושבי המקום הינם צעירים מתחת לגיל 18 ותנועת הנוער "הנוער העובד והלומד" פועלת ביישוב. ילדי המקום הם כמובן הנהנים העיקריים והמרכזיים מהחיים בעצמון. הם נהנים מכך שהתחבורה ביישוב איננה סואנת ומהעובדה שהיישוב מלא בפינות נוי מטופחות וגני שעשועים. כמו כן, ישנם ביישוב גם מגרשי ספורט, מרכז קהילתי ומועדון נוער. כל אלה לרווחת התושבים.

הקהילה ביישוב עצמון מתנהלת על בסיס וועד אשר חבריו נבחרים בבחירות דמוקרטיות מעת לעת. החלטות הוועד, המתקבלות במסגרת אספות תושבים, נוגעות לתקציב היישוב ולנושאים השונים העומדים על הפרק. ואכן, הקהילה בעצמון הינה חלק בלתי נפרד מהחיים במקום. הערכים המובילים את אורח חייה של הקהילה המקומית משלבים בין ליברליות לערבות הדדית. החינוך והתרבות נמצאים בראש סדר העדיפויות הקהילתי ומדי שנה מתארגנים בעצמון אירועים רבים לטובת תושבי המקום (ובארגונם). כמו כן, היישוב שייך למועצה האזורית משגב. אי לכך, תושביו (ובעיקר הילדים) נהנים משירותיה הרבים של המועצה האזורית בתחומים השונים. שירותים אלה כוללים אירועי תרבות, תחרויות ספורט, ימי קהילה ועוד.