ישוב קהילתי עתלית, חיפה וחוף הכרמל

עתלית, ישוב קהילתי מעורב בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית חוף הכרמל

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 7,000

צור קשר עם עתלית

לשיחה עם עתלית

073-758-3380

חינוך בחיפה וחוף הכרמל, עתלית

מערכת החינוך בעתלית מבוססת הן על הפעילות החינוכית והתרבותית ביישוב, והן על המועצה האזורית חוף הכרמל. מבחינתה של המועצה האזורית, מדובר בידיים טובות להימצא בהן. המועצה האזורית חוף הכרמל עשתה לעצמה שם בכל הנוגע לפעילותה החינוכית. לאחרונה, השקעתה הרבה של המועצה האזורית חוף הכרמל במערכת החינוך המקומית זכתה להכרה מצד משרד החינוך. בטקס מרשים שנערך בשנת 2011 במעמד שר החינוך, הוענק למועצה האזורית חוף הכרמל פרס על עבודתה המצוינת.

ילדי עתלית משתלבים במוסדות חינוך לגיל הרך הפועלים ביישוב. מוסדות אלה פועלים באופן פרטי ותחת פיקוח הרשויות המקומיות והאזוריות. לאחר מכן, הילדים משתלבים בבית הספר היסודי ממלכתי "גלי עתלית". בית הספר היסודי שופץ לאחרונה על ידי המועצה האזורית והוועד המקומי. כמו כן, הושקעו כספים רבים על מנת לחזק ולהעשיר את התוכניות הפדגוגיות במוסד. הפעילות החינוכית נמשכת גם מחוץ לשעות הלימודים הקונבנציונאליות. מדובר בחוגים במתנ"ס המקומי ובפעילויות קהילתיות נוספות. הילדים ובני הנוער בעתלית מהווים חלק מקהילה צעירה ותוססת המורכבת גם מילדי היישובים הסמוכים. ילדים דתיים המתגוררים בעתלית יכולים ללמוד במוסדות החינוך הממלכתיים-דתיים הפועלים בעתלית וביישובים הסמוכים. למשל, בית הספר "ניר עציון" ביישוב ניר עציון. תנועות נוער הפועלות ביישוב עתלית הינן הנוער העובד והלומד, ותנועת בני עקיבא.

יישוב עתלית הינו גן עדן לילדים. ראשית, תנועת הרכבים ביישוב איננה עמוסה כלל וכלל. אי לכך, ילדי המקום אינם נאלצים מדי יום להתמודד עם כבישים סואנים ומסוכנים. כמו כן, בשטחי היישוב פזורים גני שעשועים, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. הילדים וההורים יכולים לקחת חלק בפעילויות התרבויות והחינוכיות המתקיימות בעתלית, ואשר מתארגנות באופן פרטי או על בסיס המועצה האזורית.