ישוב קהילתי צביה, משגב

צביה, ישוב קהילתי חילוני במשגב

שייך למועצה אזורית משגב

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 2

מספר תושבים: 320

צור קשר עם צביה
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/צביה/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-6619153
  • טלפון נוסף04-6619007

אודות צביה

מעלה צביה, אשר הוקם בשנת 1986, הינו יישוב קהילתי מיוחד במינו וזאת משום שתושביו מנהלים אורח חיים היונק מתפיסת העולם של האימן. מדובר בחיים הדוגלים במגוון דרכי ביטוי ואשר משפיעים על הקהילתיות במקום. האימן הינה תנועה פילוסופית בינלאומית אשר חבריה מגדירים אותה כ"תפיסה יישומית המשלבת תהליכי לימוד אודות מהותם של החיים וחיפוש אחר נתיבים חדשים למיצוי הפוטנציאל האנושי באופן מלא". התנועה פתחה את פעילותה בשנת 1971 בלונדון, אנגליה. כיום, היא פועלת בכ-17 מדינות ברחבי תבל וביטוייה הישראלי מופיע ביישוב מעלה צביה שבגליל.

יישוב מעלה צביה ממוקם ביינות כרמים, פרדסים, מטעים ושטחי מרעה. תושביו נהנים מאיכות חיים גבוהה במיוחד ומקהילה מגובשת ומלוכדת. חיי הקהילה במעלה צביה עשירים ותוססים. לדוגמא, בסופי שבוע, כל תושבי המקום מוזמנים לתרום ליישוב במסגרת עבודות שונות כגון פיתוח הגינון, שיפוץ מוסדות הלימוד, הקמת פינות חמד לרווחת התושבים, סידור המחסנים וכדומה. ואכן, חלק בלתי מבוטל מהעבודות ביישוב מבוצע בהתנדבות על ידי תושבי המקום. בסיום "יום העבודות", התושבים נרגעים עם ארוחה מפנקת אשר מבושלת אף היא על ידי תושבים במעלה צביה (כאות הוקרה על העבודה המרובה).

חבריו הבוגרים של היישוב לוקחים חלק בפעילויות מפגשי האימן, אשר מתקיימות במעלה צביה כמעט בכל יום ובכל זמן פנוי. מדובר במפגשים הנעים בין קבוצות יחידים לאירועים קהילתיים רחבי היקף. כמו כן, תושבי היישוב מציינים באופן קהילתי את חגי ומועדי ישראל. למשל, בסוכות נבנית סוכה משותפת עבור כל התושבים, ובפורים מתקיימת חגיגה קהילתית מדליקה. ניתן אפוא לסכם ולומר כי מעלה צביה איננו עוד יישוב בגליל. מדובר בבית בצפון המקפל בתוכו מערכת ערכים ענפה. מעלה צביה מפעיל אתר אינטרנט מתקדם ובו ניתן להתרשם מהפעילות המיוחדת ביישוב ומהיבטים שונים המחברים בין תורת האימן לאורח החיים הישראלי והיהודי.