ישוב קהילתי צורית, משגב

צורית, ישוב קהילתי חילוני במשגב

שייך למועצה אזורית משגב

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 2

מספר תושבים: 800

צור קשר עם צורית
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/צורית/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9889503
  • פקס04-9880654

אודות צורית

צורית הינו יישוב קהילתי השוכן על הר גילון. היישוב שייך למועצה האזורית משגב, הידועה כמועצה אזורית הדואגת רבות לרווחתם של תושביה. תושבי צורית נהנים מקרבה לכרמיאל (8 דקות נסיעה). הקהילה בצורית הינה קהילה איכותית אשר מנוהלת באופן התנדבותי על ידי תושבי המקום. היישוב עלה על הקרקע בשנת 1981 בתור מצפה (כחלק מתוכנית "ייהוד" הגליל אשר במסגרתה הוקמו "מצפים" רבים בחבל ארץ זה). מייסדי היישוב התגבשו בתור "גרעין סחלב" כשנתיים קודם לכן. המודל הכלכלי מאחורי יישוב צורית הינו אגודה שיתופית אשר כל אחד מחבריה מנהל יחידה פיננסית עצמאית. היישוב מציע למעשה חיים כפריים וקהילתיים, ברוח ארץ ישראל הישנה והטובה, וזאת תוך כדי מיקום במרכזו של נוף משגע ובסמוך לצירי תחבורה ראשיים.

אי לכך, תושבי המקום משלבים באופן מושלם בין בית בכפר לאפשרויות תעסוקה. הנהנים העיקריים מהמגורים ביישוב צורית הינם ללא ספק הילדים. ילדי היישוב גדלים "יחפים" ביינות נופים משגעים. הם נהנים מדי יום ממערכת חינוך מצוינת המורכבת ממוסדות לימוד פורמאליים ופעילויות נוער מדליקות. כמו כן, הם חלק מקהילת הנעורים הגדולה של המועצה האזורית משגב (בה חברים גם ילדים מכל היישובים הסמוכים). מבחינתם של ההורים, אלה יכולים להיות רגועים בכל שעות היום, וזאת משום שילדיהם נמצאים בידיים טובות ואינם מסתובבים בכבישים סואנים (תנועת הרכבים ביישוב דלה, וטוב שכך).

חזונו של היישוב צורית, כפי שהוא בא לידי ביטוי באתר האינטרנט המרשים של היישוב, הינו לבנות קהילה כפרית, גלילית, רב גילאית, אשר אורח החיים שלה משלב ערכים כגון משמעות והגשמה (הן לפרט והן לקבוצה). תושבי המקום מחויבים לפתח את היישוב ולהביא לכך שהוא יעניק להם את מלוא הצרכים הרלבנטיים. כמו כן, על פי חזון היישוב, הקהילה בצורית מבקשת לממש את הפוטנציאל הטמון בסביבה ובמשאב האנושי.

מוסדות התרבות הפועלים ביישוב צורית משמשים הן את הקהילה הצעירה במסגרת מועדון נוער, והן את התושבים הבוגרים במסגרת פעילויות תרבות הכוללות הרצאות, הופעות, קונצרטים, פסטיבלים וכדומה. כמו כן, המועצה האזורית משגב מעמידה לרשות תושבי צורית את שירותיה החברתיים והתרבותיים המצוינים.