מושב צרופה, חיפה וחוף הכרמל

צרופה, מושב מעורב בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית חוף הכרמל

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 700

צור קשר עם צרופה

לשיחה עם צרופה

073-759-8830

חינוך בחיפה וחוף הכרמל, צרופה

מערכת החינוך במושב צרופה הינה מערכת מצוינת אשר מופעלת על ידי המועצה האזורית חוף הכרמל. המועצה האזורית חוף הכרמל יודעת היטב כי החינוך הוא האגף החשוב ביותר שלה. אי לכך, מדי שנה, המועצה האזורית מקפידה להפנות תקציבים ומשאבים רבים לטובת טיפוח החינוך באזור. השקעה זו נושאת את פירותיה כמעט באופן קונסיסטנטי. לדוגמא, בכל מחזור ומחזור, בוגרי המועצה האזורית חוף הכרמל מציגים נתונים מרשימים במיוחד מבחינת שיעור הזכאות לבגרות.

כמו כן, רבים מבוגרי מערכת החינוך המקומית מוצאים את דרכם לתפקידי מפתח ביחידות המובחרות ביותר בצבא. לאחרונה, משרד החינוך הביע את סיפוקו הרב מפעילותה של המועצה האזורית חוף הכרמל. במהלך טקס חגיגי אשר נערך בנוכחותו של שר החינוך, הוחלט להעניק למועצה האזורית חוף הכרמל פרס מיוחד המעיד על הצטיינותה. שר החינוך נימק את ההחלטה לשבח את המועצה האזורית חוף הכרמל וזאת כאשר הוא מציין שוועדת המומחים שבחנה את עבודתה של המועצה מצאה כי פעילותה רחבה, משמעותית ובעלת משקל רב.
ילדי מושב צרופה מהווים כמובן חלק מהצלחה זו. הילדים מתחילים את "לימודיהם" כבר בגיל שלושה חודשים. ההורים יכולים לרשום את ילדיהם לפעוטונים וגני הילדים אשר פועלים ביישוב. מדובר במוסדות חינוך לגיל הרך אשר הגננות המפעילות אותם רואות בעבודתן שליחות, לא פחות. הילדים נחשפים לתכנים מגוונים ועשירים, והגנים מקפידים לשלב ביומם של הקטנטנים ערכים ופעילויות תרבותיות. לדוגמא, הילדים לוקחים חלק בשיעורי מוסיקה ומשתתפים בחוגי תנועה. ילדי המושב לומדים בבית הספר היסודי העומר בכרם מהר"ל. הילדים מגיעים לבית הספר על בסיס ההסעות האזוריות המופעלות על ידי המועצה האזורית חוף הכרמל. כך גם כאשר הם מתבגרים ועוברים ללמוד באחד משני התיכונים המצוינים הבאים – התיכון המשותף "חוף הכרמל" או כפר הנוער החינוכי "כפר גלים".

כפי שצוין לעיל, מערכת החינוך במועצה האזורית חוף הכרמל איננה מתחילה ומסתיימת במוסדות החינוך הפורמאליים. ילדי צרופה נהנים לאחר שעות הלימודים מפעילויות עשירות במסגרות משלימות. פעילויות אלה כוללות השתלבות בתנועות נוער, רישום לחוגים במתנ"ס המקומי, פעילות פרטית כגון חוגים מיוחדים, מועדון נוער פעיל במושב ועוד. כמו כן, המועצה האזורית מארגנת מפעם לפעם ימי קהילה או תחרויות ספורט בהם משתתפים ילדים מכל האזור.