קדומים, שומרון

קדומים, מועצה מקומית דתי בשומרון

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: דתי

מספר תושבים: 5,000

צור קשר עם קדומים

לשיחה עם קדומים

073-758-0387

חינוך בשומרון, קדומים

קדומים הינו יישוב ערכי אשר רואה בחינוך חלק בלתי נפרד מה-DNA של המקום. מערכת החינוך ביישוב פועלת ללא ליאות בכדי להעניק לילדי קדומים חינוך דתי וציוני. ערכיה של מערכת החינוך המקומית יונקים מתוך השורשים העמוקים והאיתנים של עם ישראל, תורת ישראל ומורשת ישראל. זאת בכדי לייצר עבור הילדים קרקע חינוכית אשר איננה עוסקת רק בהשכלה גרידא אלא גם בערכים שמעבר.

מערכת החינוך בקדומים, כבר החל מהגיל הרך, נותנת מענה מצוין להיבטים רגשיים, תורניים-ערכיים, לימודיים וחברתיים. הכל תוך כדי חתירה מתמדת למיצוי הפוטנציאל הטמון בכל תלמיד ותלמידה. היחסים הטובים שבין התלמידים לבין מוריהם, אשר מובילים גם להצלחה והישגים, מבוססים בין השאר על קרבה גיאוגרפית. מרבית המורים המלמדים בבתי הספר בקדומים הינם תושבי היישוב או הסביבה. בתי הספר השונים בקדומים עובדים מתוך שיתוף פעולה בינם לבין עצמם ובינם לבין הקהילה.

ילדי היישוב נהנים גם מפעילויות חוץ פורמאליות אשר מתקיימות לטובתם לאחר שעות הלימודים. מדובר בפעילות של תנועות הנוער ביישוב (אריאל ובני עקיבא), מועדון נוער לטובת התושבים וכן חוגים במתנ"ס המקומי. לכך ניתן להוסיף את הקשר הישיר שבין הילדים לבין הקהילה ואת האירועים התרבותיים והחינוכיים המתקיימים בקדומים לאורך השנה. מבחינת מוסדות לימוד פורמאליים, מדובר בשני בתי ספר יסודיים (אחד לבנים ואחד לבנות), חינוך על יסודי מופרד (אולפנה וישיבה תיכונית), ותלמוד תורה תורני לבנים. כמו כן, מתקיימים בקדומים מספר פרויקטים חינוכיים מיוחדים כגון מחשב נייח לכל מורה, הדרכת שחייה בבריכה הציבורית, תוכנית הדרכה להורים, תוכנית הדרכה לגנים, פרויקט הזנה המספק ארוחת צהריים חמה לילדי הגנים ובתי הספר ועוד. בקדומים פועל גם בית ספר למוסיקה.