ישוב קהילתי קורנית, משגב

קורנית, ישוב קהילתי חילוני במשגב

שייך למועצה אזורית משגב

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 2

מספר תושבים: 800

צור קשר עם קורנית
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/קורנית/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9998630
  • טלפון נוסף04-9998097

אודות קורנית

קורנית הינו יישוב קהילתי אשר הוקם בשנת 1978 בתור כפר שיתופי. כארבע שנים לאחר מכן, אופיו של קורנית שונה והוא הפך ליישוב קהילתי. כיום, קורנית מאוגדת בתור אגודה שיתופית אשר תושביה מנהלים יחידות פיננסיות עצמאיות והם בעלי הבתים של נכסיהם. היישוב קרוי על שמו של שיח התבלין המפורסם, קורנית, הנפוץ מאד באזור זה. קורנית שוכן בסמוך ליישובים שכניה ומנוף, על הר שכניה. הוא מרוחק כ-20 דקות נסיעה מהקריות וכרמיאל, וכ-5 דקות בלבד ממרכז משגב.

חיי הקהילה בקורנית משלבים בין ערכים כגון ערבות הדדית, ציונות ומשפחתיות. תושבי המקום מרכיבים קהילה מגובשת אשר שמה לעצמה למטרה להוות בית חם עבור חבריה. ואכן, פעילויות הנוער הרבות, ואירועי התרבות העשירים, מהווים חלק בלתי נפרד מהחיים בקורנית. לכך ניתן לצרף את הנוף המקסים המקיף את היישוב, והרי לנו בית בצפון הנהנה מכל היתרונות של הגליל. מצד אחד, קורנית הינו יישוב קהילתי ואינטימי אשר האווירה הפסטוראלית שלו מעניקה לתושבים תחושה של ארץ ישראל הישנה והטובה. מאידך, היישוב קרוב למרכזי תעסוקה ותושביו מתפרנסים בכבוד ביישובים הסמוכים ו/או באופן עצמאי.

האגודה השיתופית וחיי התרבות והקהילה מנוהלים על ידי וועד מטעם חברי היישוב. הוועד פועל בהתנדבות וחבריו נבחרים בבחירות דמוקרטיות מדי תקופה. החלטות הנוגעות לעתיד היישוב מתקבלות באספות חברים המתכנסות מעת לעת. תחומי העשייה של הוועד המתנדב הינם רבים. הוועד עוסק רבות בחינוך, תרבות, נוי, בנייה, ספורט, חיילים, ביטחון וכדומה.

אין ספק כי התושבים אשר מפיקים את המיטב מקורנית הינם צעירי המקום. הילדים ובני הנוער בקורנית נהנים לא רק ממערכת חינוך מצוינת אלא גם מחברים רבים. אחוז ניכר מתושבי המקום הינם צעירים מתחת לגיל 18. כמו כן, הילדים קשורים גם לקהילת הנעורים הרחבה של המועצה האזורית משגב. אי לכך, הם נהנים באופן שגרתי מפעילויות מגוונות המתארגנות הן על בסיס היישוב עצמו והן במסגרת אזורית כללית. מדובר בתחרויות ספורט, אירועים קהילתיים, טקסים חברתיים, תנועות נוער, חוגי העשרה וכדומה.