קרית טבעון, עמק יזרעאל

קרית טבעון, מועצה מקומית מעורב בעמק יזרעאל

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 18,000

צור קשר עם קרית טבעון

לשיחה עם קרית טבעון

073-759-4893

חינוך בעמק יזרעאל, קרית טבעון


מערכת החינוך המצוינת של קריית טבעון הינה למעשה אגף מוביל בתחומו הפועל מטעמה של המועצה המקומית. סוד קסמה של מערכת החינוך במועצה המקומית קריית טבעון טמון ביחס האישי והפרטני הניתן לכל תלמיד ותלמיד. בבתי הספר היסודיים, מספר התלמידים הממוצע בכיתה עומד על 25 בלבד. בתיכונים ובחטיבות הביניים מדובר בכ-28 ילדים בממוצע בכיתה. אי לכך, המורים יכולים בהחלט לסייע לכל אחד מהתלמידים למצות את הפוטנציאל הטמון בו.

לדוגמא, תלמידים חזקים זוכים להשתלב בתוכניות למצטיינים אשר מספקות להם את מענה לאופקיהם הרחבים. לעומתם, תלמידים הזקוקים לעזרה וסיוע מקבלים כתף ואוזן קשבת מצד כל הגורמים הרלבנטיים. לכך ניתן להוסיף את העובדה כי מרבית העובדים במערכת החינוך במועצה המקומית, וכן בבתי הספר וגני הילדים, הינם תושבי המקום. אי לכך, חברי הצוות הפדגוגי ואגף החינוך רואים בעבודתם שליחות – לא פחות.

בשנת תשע"ב, למדו במוסדות החינוך השונים של המועצה המקומית קריית טבעון למעלה מ-3,000 תלמידים. ברחבי המועצה פועלים 23 גני ילדים (אשר מתוכם ארבעה הם גני ילדים אנתרופוסופיים וגן אחד של חב"ד), 3 בתי ספר ממלכתיים (כולל בית ספר אנתרופוסופי), בית ספר ממלכתי דתי, חטיבת ביניים ותיכון. כמו כן, בשטחה של המועצה ותחת פיקוחה פועלת גם חווה חקלאית חינוכית אשר משרתת ילדים בכיתות ד'-ו'.

מדי שנה, המועצה המקומית קריית טבעון משקיעה חלק בלתי מבוטל מתקציבה עבור החינוך באזור. למעשה, כ-24% מתקציב המועצה מופנה לחינוך ולא מדובר בעניין של מה בכך. מלבד מוסדות החינוך הפורמאליים, בסמוך לקריית טבעון פועלת גם המכללה האקדמית לחינוך אורנים. בין המכללה לבין מוסדות החינוך במועצה המקומית מתקיימים קשרים ענפים.

ילדי המועצה המקומית קריית טבעון נהנים גם משורה ארוכה של פעילויות חוץ פורמאליות ומתקנים העומדים לרשותם מחוץ לשעות הלימודים. לדוגמא, פועלת באזור רשת מתנ"סים המציעה לילדים שורה ארוכה של חוגים. כמו כן, לאורך כל ימות השנה, מתקיימות במתנ"ס פעילויות תרבות שונות כגון הופעות, טקסים, הצגות, תחרויות ועוד.