קיבוץ רגבים, חיפה וחוף הכרמל

רגבים, קיבוץ חילוני בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית מנשה

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 320

צור קשר עם רגבים
  • טלפון04-6307711

אודות רגבים

רגבים הינו קיבוץ חילוני השייך למועצה האזורית מנשה. הקיבוץ נמצא ליד חדרה, באזור הצפון, והוא חלק מתנועת הקיבוץ המאוחד. רגבים עלה על הקרקע לראשונה בשנת 1947 ומקימיו היו יהודים שעלו ארצה מאיטליה וצפון אפריקה. מייסדי רגבים היו חברים בתנועת "הבונים דרור" והם עברו את הכשרתם לקראת הקמת היישוב בקיבוצים גבעת ברנר, בית השיטה, בית אורן ודגניה א'.

תושבי המקום קראו לקיבוץ רגבים וזאת על מנת לסמל את הקשר שעמד לנגד עיניהם בין ציונות ועבודת אדמה. בדומה לקיבוצים רבים בישראל, גם קיבוץ רגבים עבר לאחרונה הליכי הפרטה. החל משנת 1997, קיבוץ רגבים הינו קיבוץ מתחדש לחלוטין. במקום מתגוררים גם תושבים שאינם חברי קיבוץ ואשר נקלטו במקום לאחר ההפרטה.

קיבוץ רגבים שייך כאמור למועצה האזורית מנשה. אי לכך, עומדות לרשות תושביו מערכותיה המוניציפאליות המצוינות של המועצה האזורית. כמו כן, חיי הקהילה ברגבים מורכבים משורה ארוכה של אירועים חברתיים הפרושים לאורך כל ימות השנה. לכך ניתן להוסיף את הערבות ההדדית והקהילתיות המשפחתית המהוות חלק בלתי נפרד ממרקם החיים במקום. חיי הקהילה בקיבוץ מבוססים על פעילותן של שורת וועדות בהן חברים תושבי המקום. וועדות אלה פועלות בהתנדבות ומקבלות החלטות שונות באשר להתפתחותו של רגבים ותפעולו השוטף של היישוב.

ילדי קיבוץ רגבים מהווים חלק אינטגראלי ובלתי נפרד מקהילת הנעורים של המועצה האזורית מנשה. מדובר בקהילת נעורים המורכבת מבני המושבים והקיבוצים בסביבה. מדי יום, ילדי הקיבוץ נהנים לא רק ממוסדות חינוך פורמאליים מצוינים אלא ממגוון פעילויות משלימות. לדוגמא, הם משתעשעים בשטחי הציבור המטופחים בקיבוץ, משחקים במגרשי הספורט החדישים ולוקחים חלק בתנועות הנוער המקומיות. המבוגרים נהנים אף הם מחברה מלוכדת הדואגת לפתח את חיי הקהילה במקום באופן שגרתי.
קליטה
קיבוץ רגבים מעוניין להרחיב את שורותיו ולקלוט ליישוב משפחות חדשות. במסגרת ההרחבה בקיבוץ, עומדות לקום ברגבים כ-140 יחידות דיור חדשות. כמו כן, ישנם גם מספר פרויקטים המתוכננים לבנייה בתוך היישוב.