מושב רחוב, עמק המעיינות

רחוב, מושב מעורב בעמק המעיינות

שייך למועצה אזורית עמק המעיינות

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 400

צור קשר עם רחוב
  • מרכז מידע עמק המעיינות*5672

חינוך בעמק המעיינות, רחוב

מערכת החינוך של המועצה האזורית מעיינות פועלת מתוך מספר אידיאלים עיקריים. ראשית, מערכת החינוך המצוינת של המועצה יוצאת מתוך תפיסה שרק הבנה כי התלמיד במרכז תוביל להישגים והצלחה בלימודים. כמו כן, מוסדות החינוך הפועלים מטעמה של המועצה האזורית מקפידים לשלב תכני ליבה לצד ערכים כגון יהדות, התנדבות, תרומה לקהילה, ציונות וכדומה.

השילוב הנהדר בין התכנים השונים, המאפיין את מוסדות הלימוד של המועצה האזורית עמק המעיינות כבר מגיל שלוש, מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הערכים ביישובים השונים.

מבחינת ילדי מושב רחוב, הם מתחילים את דרכם החינוכית במוסדות לגיל הרך הפועלים במרכז האזורי ביכורה. שם, הם נפגשים עם ילדי היישובים הסמוכים בקבוצת יישובי ביכורה. לאחר כן, הילדים עוברים ללמוד בבית הספר ביכורה אשר נפתח לאחרונה מחדש. כמו כן, ישנם גם תלמידים אשר לומדים בבית הספר שק"ד בקיבוץ שדה אליהו, או בבית הספר הממלכתי "דקלים". עם סיום לימודיהם היסודיים, ילדי מושב רחוב מתפצלים למוסדות החינוך המתאימים לזרם אליו הם משתייכים. חילונים לומדים בתיכון "גאון הירדן", דתיים לומדים בתיכון שק"ד, וחרדים במוסדות התורניים ביישובי הסביבה ובבית שאן. כמו כן, ישנם גם בני נוער אשר משתלבים בישיבות התיכוניות או האולפנות באזור.
היות ומושב רחוב שייך לקבוצת יישובי ביכורה, הילדים ובני הנוער ביישוב נהנים ממגוון רחב של פעילויות חוץ פורמאליות המאורגנות במספר מעגלים. ראשית, ילדי המושב משתתפים בפעילויות חינוך משלימות המשותפות להם ולילדי יישובי ביכורה. כמו כן, קיימת גם פעילות בתוך היישוב עצמו. פעילויות אלה מועברות על ידי מדריכים צעירים ומורות חיילות. ההדרכה מתחלקת לפי שכבות גיל וכוללת סיוע בשיעורי בית, טיולים באזור, הפעלות בהתאם לעונות השנה וחגי ישראל ועוד. כמו כן, גם בימי שישי מתקיימת פעילות במועדון הנוער במושב רחוב. בדומה לכל יישובי הסביבה, גם ילדי רחוב יכולים להירשם כמובן לחוגים במתנ"ס האזורי (העוסקים בתחומים מגוונים כגון מוסיקה, מדע, ספורט, מחול, אמנויות לחימה ועוד).