מושב רחוב, עמק המעיינות

רחוב, מושב מעורב בעמק המעיינות

שייך למועצה אזורית עמק המעיינות

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 400

צור קשר עם רחוב
  • מרכז מידע עמק המעיינות*5672

תעסוקה בעמק המעיינות, רחוב

התעסוקה במושב רחוב מבוססת על מודל כלכלי חופשי המאפשר לכל אחד מתושבי המקום למצוא את פרנסתו באפיקים המתאימים לו. מרבית תושבי האזור עוסקים בחקלאות ופועלים במושב עשרות משקים חקלאיים. כל יחידת משק נהנית מכ-40 דונמים לעיבוד. בשטחים החקלאיים הסמוכים למושב גדלים ירקות, תבלינים ופרחים. כמו כן, תושבי רחוב מנהלים גם משקי בעלי חיים כגון עדרי צאן ולול אווזים.

בדומה לכל יישובי הסביבה, גם במושב רחוב ניתן למצוא תושבים אשר פרנסתם מבוססת על מקצועות חופשיים. יש במושב שכירים אשר עובדים ביישובי האזור ובערים השכנות, ויש אשר פועלים באופן עצמאי במגוון ענפי תעסוקה.

מושב רחוב, הצפוני מבין יישובי ביכורה, נמצא ממש על כביש 90. למעשה, כביש זה, הידוע גם בכינויו כביש מטולה-אילת, חוצה את המושב לשניים. אי לכך, תושבי המקום נהנים מגישה תחברותית מהירה ונוחה לכל אזור הצפון והבקעה. כמו כן, תושבי רחוב יכולים להיעזר גם במרכז התעסוקתי "מעברים" אשר הוקם על ידי שיתוף פעולה בין המועצה האזורית עמק המעיינות למועצה האזורית בקעת הירדן. מדובר במרכז תעסוקתי מתקדם ומוביל בתחומו אשר מעמיד לרשות תושבי הסביבה משרדים ואתר אינטרנט אינטראקטיבי. במסגרת שירותיו של מרכז "מעברים", תושבי העמק יכולים לקבל סיוע מבחינת פרנסה בצפון הכולל הכוונה למשרות דרושים, מאמרים מקצועיים בנושאי עבודה ופרנסה, הפנייה ללימודים מקצועיים וכדומה.