רכסים, חיפה וחוף הכרמל

רכסים, מועצה מקומית מעורב בחיפה וחוף הכרמל

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 10,500

צור קשר עם רכסים

לשיחה עם רכסים

073-702-4254

חינוך בחיפה וחוף הכרמל, רכסים

רכסים הינו יישוב חרדי. אי לכך, התושבים נהנים ממערכת חינוך חרדית המורכבת מהזרמים השונים. המועצה המקומית מפקחת על מוסדות הלימוד והיא נמצאת בקשר ישיר ורציף עם הגורמים השונים כגון הרבנים, ראשי הישיבות וכדומה. ילדי רכסים נהנים משורה ארוכה של פעוטונים וגני ילדים המתאימים לכל זרם ולכל קהילה. חשוב להדגיש כי שיעור הילדים ברכסים הינו גבוה במיוחד. למעשה, כ-50% מתושבי רכסים הינם ילדים עד גיל 18. אי לכך, מערכת החינוך המשומנת היטב ביישוב רכסים עומדת לרשותם של כל התלמידים והתלמידות כבר מגיל הלידה.

ניתן בהחלט לומר כי החינוך הוא החלק החשוב ביותר באורח החיים ברכסים (והוא מאפיין כמובן לא רק את הצעירים שבחבורה). לימוד התורה שזור במרקם החברתי והתרבותי של המקום. המועצה המקומית רכסים מזהה את עצמה כ"ממלכת התורה בצפון". גדולי התורה ביישוב רכסים הם אלה אשר מנווטים את רוח החיים ביישוב. היישוב מתגאה בשורה ארוכה של מוסדות תורה וחסד אשר מפארים אותו, וזאת לצד החינוך השורשי, האיתן והאיכותי במקום.

מדובר בעשרות גני ילדים, שלושה בתי ספר לבנות, שישה תלמודי תורה, שלוש ישיבות קטנות, שלוש ישיבות גדולות וכוללים רבים (בהם לומדים מאות אברכים אשר לדברי ראש המועצה "מקרינים את אורם על האזור כולו"). ואכן, רכסים הינה ללא ספק מגדלור חינוכי לכל הצפון. המחנכים המצוינים של רכסים פועלים רבות בתחום החינוך והלימוד גם מחוץ לשערי היישוב. בין השאר, הם מלמדים בערים הסמוכות וביישובים השונים באזור (מגדל העמק, חיפה, הקריות, נתניה, נהריה, עכו, כרמיאל ועוד).